Ana SayfaTürkiyeSebep Facebook paylaşımı! Kanser hastası kadına Cumhurbaşkanı'na hakaretten tutuklama

Sebep Facebook paylaşımı! Kanser hastası kadına Cumhurbaşkanı'na hakaretten tutuklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret nedeniyle tutuklananlar kervanına bir yenisi daha eklendi. Ancak bu kez tutuklanan kişinin aynı zamanda yaşlı ve kanser hastası bir kadın olması, olayın sosyal medyada büyük bir tepkiye dönüşmesine neden oldu.

Facebook paylaşımı nedeniyle hakkında yakalama kararı bulunan kanser hastası Ayten Sarıkaya Kesler tutuklandı.

Ayten Sarıkaya Kesler isimli kanser hastası vatandaş sabah saatlerinde İsviçre’den İstanbul’a geldi.

Facebook payşlaşımı nedeniyle hakkında  “örgüt propandası yapmak” ve “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamalarıyla yakalama kararı bulunan Kesler, burada gözaltına alınarak, karakola götürüldü. 

Bakırköy Adliyesi’ne sevk edilen Kesler hakkında, kanser hastası olmasının belirtilmesine rağmen tutuklama kararı verildi.

Adliyede baygınlık geçirdi

Cumhuriyet’ten Tuğba Özer’in haberine göre; Kesler’in avukatı Gülizar Tuncer yaptığı açıklamada şu an hastanede olduklarını ve müvekkilinin durumunun ağır olduğunu belirterek, “Kanser hastalığı metastaz yapmış durumda. İstanbul’dan aktarmalı uçakla Erzincan’a gidecekti. Ağır hasta olduğu raporlarla görülüyor olmasına rağmen hakkında tutuklama kararı verildi. Adliyede düşüp bayıldı ve yerde yatarken sorgu tutanağı imzalatılmaya çalışıldı. Tedavisi yurtdışında sürüyor kaçacak bir yeri yok. Biz şu an hastanedeyiz” dedi.

“Yerde yatarken kimse ilgilenmedi” diyen Tuncer, “Şu an hastanede ve durumu ağır olduğu için cezaevine götürülemiyor. Bu halde bir insan tutuklamabilir mi? Yarın itiraz edeceğim karara” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri