Ana SayfaTürkiyeŞebnem Bursalı: Coğrafya bir ülkenin kaderini belirler

Şebnem Bursalı: Coğrafya bir ülkenin kaderini belirler

Sabah yazarı Şebnem Bursalı, Türkiye’nin üzerine oynan oyunların sebebinin bulunduğu coğrafik konumdan dolayı olduğunu anlatan bir yazı kaleme aldı.

Sabah Ankara Temsilcisi Şebnem Bursa’lı “Şifre çözüldü” başlıklı yazısında Türkiye’nin hedefte ki ülke olduğunu belirterek bunun da sebebinin yeraltı ve doğal enerji kaynaklarının yanı sıra bulunduğu coğrafik konumunda, önemli yere sahip olduğunu ifade etti. Türkiye’nin 17 yıl önce kendisine verilen rollere uymadığını, zamanla lider ülke pozisyonuna geldiğini savunan Bursalı’ya göre, işte bu yüzden türlü siyasal operasyonlar ve ekonomik terör bombardımanı altındayız. Bursa’lı, Türkiye üzerine oynanan oyunlara en sağlam cevabın Cumhur İttifakı ile verildiğini belirtti.

Sabah yazarı Şebnem Bursalı’nın yazısının bir kısmı şu şekilde: 

Coğrafya bir ülkenin kaderini belirler” ise bu söze enuygun ülke elbette Türkiye.
Ortadoğu’yu yangın yerine çevirmeye çalışanlar, burada tamamen İsrail’in çıkarlarını gözetmeye çabalayanlar, İsrail için ABD üzerinden İran, ABD’nin de Rusya üzerine uygulamaya koyduğu ambargolar, bölgedeki yeraltı ve doğal enerji kaynakları üzerinde egemenlik kurma yarışının odağındaki ülke Türkiye.
Ve nihayet, güney sınırımızda Suriye iç savaşı üzerinden oluşturulmaya çalışılan terör koridoru;
Türkiye’nin coğrafya kaderi dediğimizde ne anlatmak istediğimizi ortaya koyuyor sanırım. Tabii bütün bunlar olurken bugün yaşadığımız sorunların asıl sebebi;
Türkiye’nin çok değil, 17 yıl öncesine kadar kendisine biçilen role uygun davranmayıp, artık masada kendisine yer arayan değil, masayı bizzat kuran lider ülke konumuna gelmesidir.
İşte bu yüzden türlü siyasal operasyonlar ve ekonomik terör bombardımanı altındayız. Ama bütün bu saldırılara ve iç ve dış işbirlikçilerine en sağlam cevap;
Cumhur İttifakı ile verildi, veriliyor. Gücünü milli iradeden alan, 16 Nisan halkoylaması ile hedeflerini tayin eden, 24 Haziran ve 31 Mart seçimlerinde milletin bir kez daha vizesini alan Cumhur İttifakı üzerinde oynanmaya çalışılan oyunu sizlere çarşamba günkü ilk yazımızda anlatmış ve “Kim ne derse desin, kim ne yaparsa yapsın şunu bilsinler ki; Cumhur İttifakı, dünden daha sağlam” diye bitirmiştik.

Haber: Öznur Demir

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz