Ana SayfaTürkiyeŞebnem Bursalı: Cumhur İttifakı Türkiye'nin yaşadığı beka sorunundan vücut buldu

Şebnem Bursalı: Cumhur İttifakı Türkiye’nin yaşadığı beka sorunundan vücut buldu

Sabah yazarı Şebnem Bursalı, Türkiye’nin kuşatılmaya çalışıldığını, Cumhur İttifakı’nın ise (AKP-MHP) hedefte olduğunu anlatan bir yazı kaleme aldı.

Şebnem Bursa’lı “ittifak dünden sağlam” başlıklı yazısında Türkiye’nin son 6 yılda kuşatılmaya çalışıldığını, 15 Temmuz darbe girişiminin de bu kuşatmanın bir örneği olduğunu ifade etti. Yapılan bu saldırıların “Milli birlik ve beraberlik” ile atlatıldığını belirten Bursalı’ya göre, Cumhur İttifakı da, AK Parti ve MHP’nin zorunluluklarından doğmadı. Türkiye’nin yaşadığı beka sorunundan vücut buldu. Bursa’lı, Türkiye’ye diz çöktürmeye çalışanların olduğunu, bu güç karşısında sağlam duruş gösteren Cumhur İttifakının da bu yüzden hedefte olduğunu savundu.

Sabah yazarı Şebnem Bursalı’nın yazısının bir kısmı şu şekilde:

Türkiye son 6 yıldır kuşatılmaya çalışılıyor. En son 15 Temmuz’da kalkıştılar. Her saldırıyı tek bir güç sayesinde atlattı Türkiye: Milli birlik ve beraberlik. Cumhur İttifakıda, AK Parti ve MHP’nin zorunluluklarından doğmadı.Türkiye’nin yaşadığı beka sorunundan vücut buldu.Siyasi tarihimizde çok nadir görülen bir fedakârlık örneği olarak her iki parti de siyasi önceliklerini değiştirdi. Türkiye, 21. yüzyılın ikinci çeyreğine girerken nelerle uğraşıyor? Bölgesel ve küresel ablukaya alınma çabalarına, bölücü teröre karşı mücadelemize, Suriye iç savaşına ve sınırımızda kurulmaya çalışılan terör devletine tüm gövdemizle direnişimize karşı bütün dünya üzerimize geliyor. Döviz kurunu silah olarak kullanmaya kalkanlara, faiz-rant ve IMF lobisine ve sıcak para baronlarının ekonomik terör yoluyla bizi sindirmeye çalışmasına direniyoruz. Eski Türkiye özlemiyle bize diz çöktürmeye çalışanlara karşı sarsılmaz ve sağlam duruş sergileyen Cumhur İttifakı’nın bugün hedefte olması da bu yüzden.MHP üzerine oyun kurulmaya çalışılması, her köşe başındaki yerli-yabancı ortaklarıyla Cumhur İttifakı’na saldırılmasının da sebebi bu.

Haber: Öznur Demir

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz