Ana SayfaTürkiyeŞebnem Bursalı'nın soruları ve Gülen ile fotoğrafları

Şebnem Bursalı’nın soruları ve Gülen ile fotoğrafları

TRT Haber’de ilk kez seçmene seslenme fırsatı bulan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, geçen Pazar günü İsmail Küçükkaya yönetiminde gerçekleşen tartışma programının aksine daha rahat ve daha doyurucu açıklamalar yaptı. Sosyal medyada da bir hayli takip edilen TRT Haber yayınını yöneten TRT World Haber Müdürü Fatih Er ile Atv Ankara Temsilcisi Şebnem Bursalı’nın performansları hakkında ise değişik yorumlar yapıldı. Er ve Bursalı’nın İmamoğlu’na oldukça toleranslı davrandığını savunanlar olduğu gibi ilk kez TRT ekranlarında bir saati aşkın kesintisiz yayına çıkarılan İmamoğlu’na suçlayıcı tarzda sorular sorulduğunu savunanlar da oldu.

Özellikle Küçükkaya’nın sormadığı ve bu sebeple eleştirildiği “Gerçek teröristler var. Duran Kalkan ile Bese Hozat, onların da kendi ağızlarından, Kandil’deki bunlar, terör örgütünün sözde yöneticileri ve kaçak, bunlar gerçek teröristler. Bunlar da sizin lehinize açıklama yaptı. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusunu soran Şebnem Bursalı’yı yanlı bulanlar oldu. Programın ardından Bursalı’nın ziyaretine gittiği FETÖ Fetullah Gülen ile çekildiği fotoğrafları paylaşıldı. Bursalı’nın ayrıca Türkçe Olimpiyatlarına katıldığını gösteren fotoğrafı ve mesajı da dolaşıma sokuldu.

Öte yandan Binali Yıldırım tarafının ise TRT Haber’deki programdan ve Er ile Bursalı’nın tavrından rahatsız olduğu, İmamoğlu’na yeterince müdahalede bulunmadan çok konuşturdukları için iki gazeteciyi eleştirdikleri değerlendiriliyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz