Ana SayfaTürkiyeSeçmen yoksulluğun hesabını Erdoğan ve Bahçeli'ye sandıkta soracak! İşte son anket

Seçmen yoksulluğun hesabını Erdoğan ve Bahçeli’ye sandıkta soracak! İşte son anket

MAK’ın yaptığı son ankette Erdoğan ve ortağı Bahçeli için kötü sonuçlar çıktı. Önümüzdeki seçimlerde seçmenlerin yarısınnın oy verdiği partiyi değiştirmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Erdoğan ve küçük ortağı Bahçeli’ye anketlerden kötü haber gelmeye devam ediyor. MAK Danışmanlık gerçekleştirdiği son ankete göre, seçmenin yarısı oy verdiği partiyi değiştirecek.

MAK Danışmanlık yaptığı son anketi duyurdu. Ankette vatandaşlara “Yarın bir genel seçim olsa 24 Haziran’da oy verdiğiniz partiye göre oy tercihiniz değişecek mi” sorusuna yüzde 48 oranında “Farklı bir partiye oy vereceğim” yanıtı verildi. Ankete göre Cumhur İttifakı yüzde 40’ın altında kaldı.

MHP BARAJ ALTI KALIYOR

Ortaya çıkan anket sonuçlarına göre, “Yarın bir seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz” sorusuna, kararsızlar dağıtılmadan çıkan yanıtlar şöyle: AK Parti 31.1, CHP 21.9, İYİ Parti 13.4, HDP 7.3, MHP 7.1,”

‘ERDOĞAN’IN OYU PARTİSİNİN ÜSTÜNDE DEĞİL’

AK Partililerin, “oylarının düşmesine karşın Cumhurbaşanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oyunun daha yüksek olduğu yorumunun doğru olmadığını anlatan MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, “24 Haziran seçimlerini bu arkadaşlar doğru okuyamadı. 24 Haziran’da AK Parti, MHP ve üstüne BBP’yi eklediğinizde yüzde 54 civarında. Erdoğan, bu 54’ün içerisinde 52.6’lık oy alabildi. Zannedildiği gibi Erdoğan’ın oyu partisinin çoyunun ok üstünde falan değil” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri