Ana SayfaTürkiyeİddialar doğru mu? Sedat Peker "Soylu'nun kasasını açıklıyorum' dedi iki isim verdi

İddialar doğru mu? Sedat Peker “Soylu’nun kasasını açıklıyorum’ dedi iki isim verdi

Twitter'dan açıklamalarda bulunan Sedat Peker,  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında günlerce konuşulacak iddialarda bulundu.

Twitter’dan açıklamalarda bulunan Sedat Peker,  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında günlerce konuşulacak iddialarda bulundu. Peker Süleyman Soylu’nun kasası olduğunu iddia ettiği kişilerin isimlerini açıkladı.

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker, sosyal medya hesabı üzerinden yeni iddialarda bulundu. Peker İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kasası olduğunu öne sürdüğü iki ismi açıkladı. Peker’in mesajı şöyle: 

“Kıymetli dostlarım, Esenyurt merkez olmak üzere Bahçeşehir, Hadımköy, Kıraç bölgeleri başta olmak üzere birçok bölgede çalışma yapan Yüksel Özyurt ve Orhan Özyurt isimli sülünün kasası olan gizli ortaklarıyla bugün sizleri tanıştıracağım. Bu kardeşler aynı zamanda Esenyurt Üniversitesi’nin sahipleridir. Orhan Özyurt bu üniversitenin mütevelli heyeti başkanıdır. Bu kardeşler sahibi oldukları Özyurt A.Ş.’yi konkordato ilan ettirerek, karun kadar zengin oldukları halde, alacaklıların paralarının üstüne çökmüşlerdir.”

Ortaklar iddiasında bulundu

Bu iki ismin Soylu’nun ortağı olduğunu öne süren Peker şöyle devam etti:

“Soylu’nun gizli ortağı ve kasası olan bu şahısların bazı mülkleri şunlardır: Bahçeşehir’deki İstinye Üniversite Hastanesinin mülk sahipleridirler, Esenyurt City Center AVM’nin sahipleridirler, avm haricinde aynı yapıda da 400 tane rezidans daireleri vardır. Ayrıca devletin arazisine iki tane 10 katlı bina yapıp, bir tanesini belediyeye bir tanesini kaymakamlığa kira yoluyla vermişlerdir (bunu sihirbaz bile beceremez). Ayrıca Alkent 2000 villaları, Toskana villaları, Pelikan villalarındaki, Tulipa villalarındaki birçok taşınan mülkün de sahibidirler. Mal varlıkları 1000 tane bile tweete sığmayacağı için burada kesiyorum (ancak yasal soygun yapıp konkordato ilan ettikleri için Özyurt A.Ş.’ nin içini boşalttıkları için hiçbir alacaklıya da borçlarını ödemiyorlar.)”

Necmi Kadıoğlu’na tuzak mı kuruldu?

Bu iki ismin Esenyurt eski belediye başkanı Necmi Kadıoğlu’na tuzak kurduğunu iddia ederek şöyle konuştu:

“Sülüman’ın ortağı olan bu şahıslar Esenyurt, Bahçeşehir, Hadımköy, Kıraç başta olmak üzere başkaca birçok yerin yol bakım çalışmalarını, asfalt çalışmalarını ve birçok şeyini yapıyorlar. Formula 1 pistinin ve o güzergahtaki tüm yolların ihalelerini de sülü üzerinden alıp ne kadar astronomik paralar kazandıkları da ortadadır. Kıymetli dostlarım, bu iki kardeş Esenyurt eski belediye başkanı Necmi Kadıoğlu’na kadın tuzağı kurarak görevden aldırttılar. Necmi Kadıoğlu istifa etti, yerine meclis üyesi ali Murat Alatepe ismindeki belediye meclis üyesi geldi (bu kişiyle ilgili de ilerleyen zamanlarda bazı paylaşımlar yapacağız. Rüşvet paralarıyla açtığı devasa özel hastaneler ve başka zenginliklerle ilgili.)”

“Soylu’nun ilk hamlesi”

Bu olayın Soylu’nun AKP’yi ele geçirmek için ilk hamlesi olduğunu öne süren Peker şunları ifade etti: 

“Bu operasyon süleymanın Ak Partiyi yavaş yavaş ele geçirip Sayın Cumhurbaşkanına sadık olan kişileri diskalifiye etmenin ilk projesiydi. Necmi başkana gönderilen kızlar bilin bakalım hangi üniversitede okuyorlardır? Tabi ki yüksel ve orhan isimli kardeşlerin sahip olduğu Esenyurt Üniversitesi’nde okuyorlardır. Yapılan gizli çekim bir anda elden ele dolaştırılarak Necmi Kadıoğlu görevinden ayrıldı. Necmi Kadıoğlu bile kendisine kurulan tezgahı, sülüman ve bu iki kardeşin ona yaptığını bu paylaşımlardan öğrenecek (sülüman hala Necmi Kadıoğlu’yla arkadaşlık yapıyor).

Soylu’nun siyasi desteği

Peker, Özyurt kardeşlerin Soylu’ya siyasi çalışmalarında destek verdiğini de iddia ederek şunları ifade etti:

“Bu kardeşler İstanbul Araklılılar derneğinin başkanlığını da yaparak sülümanın siyasi çalışmalarına da oradan destek veriyorlar. Sülü şimdi de bu kardeşleri kullanarak devleti ve milleti soyduğunuz paraların sana nasıl ulaştırıldığını anlatacağım. Bizim sülünün danışmanlarından Erdem Sürmen var. Eşi de yapılan evlilikten sonra Trabzon Ak Parti il başkanlığı kadın kolları başkanı oldu (yani Ak Partiyi ele geçirme operasyonuna devam ediyorlar) Bu iki kardeş paraları beyaz Range Rover ve siyah Mercedes ile taşıyorlar. Paraları ya bu danışman ya da sülünün oğlu teslim alıyor.”

Gizli ortağı olduğun iki kardeşin firmaları yaptı

Soylu’nun çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olduğu dönemle ilgili Peker şu iddialarda bulundu: 

“Sülü, 2016 senesi aralık ayında Esenyurt’ta toplu açılış töreni yapılırken sen o zaman çalışma bakanıydın. Sayın Cumhurbaşkanı konuşma yaparken orhan özyurt sana Patron nerelerdesin şirkete neden gelmiyorsun? dediğinde elini ağzına getirerek sus işareti yapmıştın. Hatırlıyor musun sülü? Hatırlarsın tabi, çünkü o toplu açılışta 111 tane eserin açılışı birden yapılmıştı. O 111 eserin en az yarısını senin de gizli ortağı olduğun bu iki kardeşin firmaları yapmıştı. Esenyurt Belediyesi el değiştirene kadar o ilçedeki hemen hemen bütün gökdelenleri senin ortağın olan bu iki kardeş yaptı (usulsüz imar değişiklikleri sayesinde).

Soylu’nun nikah şahitliği

Özyurt’un oğlunun nikah şahidinin Soylu olduğunu da idda eden Peker şunları yazdı:  

“Yani yine milletin hakkını çaldınız. Ayrıca belediye el değiştirene kadar ilçenin hemen hemen bütün ihalelerini senin gizli ortağın olan bu iki kardeş aldı. Çaldınız, çaldınız yine çaldınız ama doymadınız. Gizli ortağın olan Yüksel Özyurt’un oğlunun Çırağan Sarayındaki düğününde nikah şahitliğini sen yaptın. Necmi Kadıoğlu da nikahı kıyan başkandı. Adamı kadın tezgahı ile görevden attırdın hala daha adamla dostluğuna devam ediyorsun. Necmi Kadıoğlu denen kişi Sayın Cumhurbaşkanına en sadık olan dostlarından biridir. Sayın Cumhurbaşkanına karşı 20 sene önce İstanbul organize şubede yapılan operasyonda işkence görmesine rağmen aleyhine ifade vermeyen kişiydi (onu da fuhuş tezgahıyla hallettin).”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri