Ana SayfaTürkiyeYeniden video çekebilecek mi? Sedat Peker'in bütün sosyal medya hesaplarına erişim engeli!

Yeniden video çekebilecek mi? Sedat Peker’in bütün sosyal medya hesaplarına erişim engeli!

Yayınladığı videolarla ve attığı tweetlerle gündemi her defasında ele geçirmeyi başaran Sedat Peker'in bütün sosyal medya hesaplarına erişim engeli getirildi.

Yayınladığı videolarla ve attığı tweetlerle gündemi her defasında ele geçirmeyi başaran Sedat Peker’in bütün sosyal medya hesaplarına erişim engeli getirildi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in sosyal medya hesaplarına erişim engeli getirildi.
Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) bulunduğu belirtilen Peker, örgütüne yönelik operasyon düzenlenip evinin basılmasının ardından, başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere iktidarı hedef alan videolar yayınlamaya başlamıştı.

EngelliWeb’in haberine göre Peker’in YouTube kanalı ve bazı videoları ile Twitter ve Instagram hesapları, ‘milli güvenlik ve kamu düzeninin korunması gerekçesiyle’ erişime engellendi.

İlgili platformların Türkiye’de temsilcilikleri olmasına rağmen karar henüz uygulanmadı.

Siber haklar aktivisti ve bilişim hukuku uzmanı Prof. Dr. Yaman Akdeniz, karar ile ilgili şunları söyledi: “Sorulmadan açıklayayım, engelleme kararı var fakat bu platformlar ‘https’ protokolünü kullandığı için Türkiye’deki erişim sağlayıcıları bu adresleri engelleyemiyor. Karar ancak sosyal ağ sağlayıcıları tarafından uygulanabilir.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri