Ana SayfaTürkiyeSedat Peker'den şok iddia! Süleyman Soylu sivilleri silahlandırdı

Sedat Peker’den şok iddia! Süleyman Soylu sivilleri silahlandırdı

Çektiği çok sayıda video ve attığı onlarca tweette İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu hedef alan, onun kanunsuz işlere bulaştığını iddia eden Sedat Peker'den yeni iddialar geldi.

Çektiği çok sayıda video ve attığı onlarca tweette İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu hedef alan, onun kanunsuz işlere bulaştığını iddia eden Sedat Peker’den yeni iddialar geldi.

İçişleri Bakanı’nın adını vererek ciddi konular açıklayacağını belirten Sedat Peker, bir kez daha Soylu’yu hedef aldı ve peş peşe yeni iddialar sıraladı. Peker, devlet envanterine kayıtlı olmayan birçok silahın Soylu’nun koordinasyonu ile sivillere dağıtıldığını öne sürdü: Senin Cumhurbaşkanı olmanı planlayan arkandaki şaibeli organizasyonla 15 Temmuz sonrasında da bu silahları dağıtmaya neden devam ettiniz? Öyle ya, bu silahları gerektiğinde dağıtma görevi Özel Harp Dairesi’ne ait.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, bir İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu hedef aldı. Soylu ile ilgili ağır suçlamalarda bulunan Peker, devlet envanterine kayıtlı olmayan birçok silahın Soylu’nun koordinasyonu ile sivillere dağıtıldığını öne sürdü.

“BU GÖREV ÖZEL HARP DAİRESİ’NE AİT”

Twitter’dan paylaşım yapan Peker, şunları kaydetti: “Kuzu Grubu hatırlarsınız, daha önceki paylaşımlarımda Sadık Soylu üzerinden süslü Süleyman’ın gizli kasası olduğunu anlatmıştım. Kıymetli dostlarım, ülkemiz tehlike altında olduğunda milli mücadele verebilmek için sivil halkı örgütlemek gerektiğinde, halka silah dağıtarak sivil direniş oluşturma görevi Özel Harp Dairesi’ne aittir (Daha önceki adı Seferberlik Tetkik Kurulu’dur). Öncelikle bu tip yapıların var olması gerektiğine inanan, Teşkilat-ı Mahsusa ruhunu savunan bir kişiyim. Şu ana kadar anlattıklarımın içinde en önemli bölüme geldik.

15 Temmuz’un hemen akabinde ülke genelinde demokrasi nöbetleri tutulurken, Ağustos’un ilk haftasında Ekrem Gökçeker’den alınan, Özyurtların bünyesinde olan Renault beyaz Fluence marka arabayla, Esenyurt Cumhuriyet Meydanı’nın arkasında karanlık bir sokakta (DAP hotelin arka tarafında) arabaya koyulan bir kasa kalaşnikof silah İstanbul Balat’a gitti. AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanı olan Taha Ayhan’ın yardımcısı olan Osman Tomakin’e teslim edildi. (Osman Tomakin siyah Passat araçla silahları teslim almaya geldi).

“BEN DE ARABA ALIP HEDİYE ETTİM”

Bu araç Ak Parti Gençlik Kolları İl Başkanı’na tahsisli bir araçtı, herhangi bir polis uygulamasına girmesin diye. Osman Tomakin şu anda Ak Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanı’dır. Silahların olduğu kasa Esenyurt’tan gece 23:30 gibi yola çıktı. Silahları getiren araçta Esenyurt AK Parti gençlik Kolları Başkanı Abdülsebur Soğanlı ve de 15 Temmuz gazisi İçişleri Bakanlığı personeli Ahmet Onay vardı. Bu kişiye gazi olması dolayısıyla ben araba alıp hediye etmiştim. Kendisi sayın Cumhurbaşkanımızın da sevdiği bir isimdir.

Silahlar envantere kayıtlı değil iddiası

Silahlar Balat’ta Demir Kilise olarak bilinen Sveti Stefan Kilisesi’nin hizasındaki boş bir ara sokakta, gece 01:00 civarında siyah Passat’a yüklendi. O zamanki Gençlik Kolları Başkanı Taha Ayhan şu anda İslam İşbirliği Teşkilatları Gençlik Kolları başkanlığını yapmaktadır.

Süslü Süleyman, bu giden silahlar özel harp envanterine kayıtlı değiller. Devletin herhangi resmi bir birimine de kayıtlı değiller. Sen o tarihlerde Sosyal Çalışma ve Güvenlik Bakanlığındaydın. 15 Temmuz’da kahramanlık rolleri oynarken, TRT binası baskınına gittiğinde hepsinin elinde kalaşnikof marka silahlar olan birçok sivil şahıs vardı. Bu silahlar da devlet envanterine kayıtlı değil. Biraz önce anlattığım, dağılımı senin tarafından koordine edilen hiçbir silah da devlet envanterine kayıtlı değil.

Silahlar neden dağıtıldı sorusu

Senin Cumhurbaşkanı olmanı planlayan arkandaki şaibeli organizasyonla 15 Temmuz sonrasında da bu silahları dağıtmaya neden devam ettiniz? Öyle ya, bu silahları gerektiğinde dağıtma görevi Özel Harp Dairesi’ne ait. Sana bir fırsat veriyorum, benim yalan söylediğimi kanıtlarsan, bugüne kadar anlattığım her şeyin boşa çıkmasını kabul ediyorum. İsimlerini verdiğim bu kişilerin HTS kayıtlarını ve o güne ait MOBESE kayıtlarını kamuoyuna açıklayın.

Size söz veriyorum, eğer doğru çıkmazsa bugüne kadar yaptığım tüm iddialarımın hepsinden de vazgeçeceğim. (daha önceki iddialarımın doğruluğu delillerle ispat edildiği halde). Ahmet Onay sen şerefli bir adamsın, bildiğin doğruları çık anlat. Süslü Süleyman, FETÖ’cüler bu ülkenin en büyük düşmanı. Fakat senin de onlardan aşağıya kalır bir yanın yok. İnsanların milli ve dini duygularını tahrik edip iç savaş çıkarma amacının en büyük parçası, 15 Temmuz sonrasında da el altından bir çok yapıya dağıttırdığın bu silahlardır.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri