Ana SayfaMagazinŞef Akademi Arda Türkmen kimdir? Arda Türkmen sevgilisi var mı, instagramı ne?

Şef Akademi Arda Türkmen kimdir? Arda Türkmen sevgilisi var mı, instagramı ne?

Şef Akademi Arda Türkmen kimdir? Arda Türkmen sevgilisi var mı, instagramı ne? Fox Tv ekranlarının yeni yarışması Şef Akademi'de jüri olan Arda Türkmen'in kim olduğu merak konusu oldu. İşte bütün detayları ile Arda Türkmen!

Şef Akademi Arda Türkmen kimdir? Arda Türkmen sevgilisi var mı, instagramı ne? Fox Tv ekranlarının yeni yarışması Şef Akademi’de jüri olan Arda Türkmen’in kim olduğu merak konusu oldu. İşte bütün detayları ile Arda Türkmen!

Şef Akademi Arda Türkmen kimdir

Fox Tv ekranlarının yeni yarışması Şef Akademi ilk bölümü ile bu akşam ekranlara geliyor. Şef Akademi yarışması jüri üyeleri ile dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Arda Türkmen, Ayhan Sicimoğlu ve Ali Ronay gibi isimlerin yer aldığı Şef Akademi ilk bölümü ile bu akşam 20.00’da Fox TV ekranlarında olacak.

Şef Akademi jüri üyesi Arda Türkmen kimdir en çok merak edilen isimlerden biri oldu. Şu sıralar Kanal D ekranlarında yayınlanan Arda’nın Mutfağı programına ünlü ismi konuk alan Arda Türkmen’in merak edilenleri!

http:/www.instagram.com/p/CP1D-c7J18w/

Arda Türkmen Kimdir?

Arda Türkmen 1975 yılında İstanbul’da doğdu. Saint Benoit Fransız lisesinden mezun oldu. İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun oldu. 2001 yılında ise İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri sanatları bölümünden mezun oldu. Ekranların yakından tanıdığı bir isim olan Arda Türkmen aslında organizasyon ve işletme alanında bir kariyere sahip.

Arda Türkmen, 5 yıl boyunca yüzlerce üniversite tur organizasyonu, konser organizasyonu, produksiyon gibi alanlarda yöneticilik yaptı. Uludağdaki A-Bar’ın işletmeciliğini yaptı. Arda Türkmen 2003 yılında Roka Davet catering şirketini kurdu. 2012 yılında bu şirketi sattı.

2008 yılında ise Asmalımescit’te 11 Leblon isimli Restorantını açtı. Ve 2010 yılında CNNTürk için “Arda’nın mutfağı” adlı yemek programını yapmaya başlayarak geniş kitleler tarafından tanınmaya başlandı. Sabah gazetesinde Arda’nın mutfağı sayfasını yazmaya başladıktan sonra daha sonra La Cucina Italiana dergisinde yemek yazıları ve tarifleri yazmaya başladı. 2013 yılında Hürriyet’e geçti ve pazar ekinde Arda’nın Mutfağı sayfasını yazmaya başladı.

2013 yılında Leblon’u kapattı ve Karaköyde Forneria adlı mekanı açtı. 2015 yılında Mükellef 2016 yılında ise Central adlı restorantı açtı. Arda Türkmen 5 arkadaşı ile kurduğu Velotürk ile, ilk öğretim düzeyindeki çocuklara bisiklet dağıtımları yaptı. Arda’nın Mutfağı programı Kanal D ekranlarında halen devam etmektedir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri