Ana SayfaTürkiyeŞehir Üniversitesi 'Lisede Bir Ders' için Şehit Osman Yılmaz Kız İmam Hatip...

Şehir Üniversitesi ‘Lisede Bir Ders’ için Şehit Osman Yılmaz Kız İmam Hatip Lisesi’ndeydi

Şehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Serhat Ramay, ‘Lisede Bir Ders’ kapsamında Şehit Osman Yılmaz Kız İmam Hatip Lisesi’nde bir seminer verdi. 

İstanbul Şehir Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu öğretmenleri her hafta bir liseyi ziyaret edip tecrübelerini aktarıyor. Üniversiteye hazırlanan öğrencilerin aklındaki sorulara yanıtlar bulmasında yardımcı oluyor. 

Şehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Serhat Ramay 24 Nisan Çarşamba günü Şehit Osman Yılmaz Kız İmam Hatip Lisesi’ndeydi.

Öğrencilere başta İhsan Sıtkı Yener olmak üzere F klavyenin tarihin anlattı. Ramay Q klavye ile F klavye arasındaki farklardan ve F klavyenin Türkçe’ye olan yatkınlığından bahsetti. F klavye öğrenme metodunun inceliklerini anlatan Ramay, öğrencilere hayat boyunca daima en az iki amaç edinmenin faydalarından bahsetti.

İnternet gazeteciliği ve dijital medya tecrübelerinden bahseden Serhat Ramay, “Lisede 1 Ders” kapsamında misafir olduğu Osman Yılmaz Kız İmam Hatip Lisesi’nde öğrencilere dijital dünyaya adım atmaları için edinmeleri gereken bilgi ve becerilerden bahsetti.

Bir blogger ya da editör olmanın faydalarını anlatan, bu yolla öğrencilerin kendi harçlıklarını çıkarabileceklerini belirten Ramay, “Yaşlarınız henüz 17. Bir başlangıç yapmak için daha iyi bir yaş olamaz. Dijital dünya sizleri bekliyor.” sözleriyle genç öğrencileri dijital yayıncılık konusunda heveslendirdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,686TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz