Ana SayfaTürkiyeŞehir Üniversitesi’nin hesaplarını donduran Halk Bankası’nın, Serdar Ortaç’ın borçlarını ertelediği ortaya çıktı

Şehir Üniversitesi’nin hesaplarını donduran Halk Bankası’nın, Serdar Ortaç’ın borçlarını ertelediği ortaya çıktı

Çağlar Cilara, Şehir Üniversitesi’nin hesaplarını donduran Halk Bankası’nın Serdar Ortaç’ın borçlarını ertelemesini gündeme getirdi.

Serdar Ortaç, Sabah gazetesine verdiği röportajda Türkiye’de bir ekonomik krizin olmadığını iddia etmiş, “Herkes lüks arabalara biniyor, vatandaşın hiçbir derdi problemi yok nerede bu ekonomik kriz?” demişti.

Stolk’ta her sabah yaptığı Çağlar Saat programında Ortaç’ın bu sözlerini değerlendiren gazeteci Çağlar Cilara, dikkat çekici bir noktayı gündeme getirdi.

Serdar Ortaç’ın Nisan ayında aynı gazeteye verdiği röportajda, “Halk Bankası’ndan kredi de çekmiştim ama Allah razı olsun yöneticilerimizden, onlar sayesinde kamu bankasından aldığım kredi ertelendi. Bankaya dilekçe verdim ve kredimi ertelediler. Aynı özveriyi özel bankalardan da bekliyorum” sözlerini hatırlatan Cilara, şu ifadeleri kullandı:

Geçtiğimiz yıl bu zamanlarda Halk Bankası Şehir Üniversitesi’nin mallarına tedbir koydu. Binlerce öğrenci, başka üniversitelere geçmek zorunda kaldı, onlarca akademisyen ise işsiz kaldı. Peki şu soruyu soruyoruz: Binlerce öğrenci ve onlarca akademisyenin bir Serdar Ortaç kadar kıymeti yok muydu?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri