Ana SayfaTürkiyeSekmen öğrencilerle buluştu!

Sekmen öğrencilerle buluştu!

Erzurum Atatürk Üniversitesi öğrencilerine yönelik etkinlik düzenlendi. Etkinliğe konuşmacı olarak Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı,Mehmet Sekmen katıldı. Düzenlenen etkinliğe yüzlerce kişi geldi.

Erzurum’da üniversite öğrencilerine konferans verildi. Nene Hatun Kültür merkezinde yapılan etkinliğe salonu dolduran kalabalık eşlik etti.” Zoru Başaranlar” adlı konferansa, konuşmacı olarak Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı, Mehmet Sekmen davet edildi. Salonu dolduran kalabalığa seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı, Mehmet Sekmen,öğrencilere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Mehmet Sekmen, okul döneminden ve bulunduğu kariyere nasıl ulaştığını anlattı. Yaşamından ve çektiği zorluklardan bahseden Belediye Başkanı Sekmen, bazı konuşmalarıyla salondakilere duygulu anlar yaşattı. Belediye Başkanı, Mehmet Sekmen, “ Bütün hayatım boyunca yurtlarda kaldım,eskiden şartlar iyi değildi şimdi Allah’a şükür her şey daha güzel, öğrencilerin kaldığı yurtlar eskiye nazaran çok güzel” diye konuştu. Salonu dolduran öğrencilere seslenen Sekmen, öğrencilerin hayatları boyunca sabırlı olması gerektiğini, zorluklara karşı yılmadan mücadele etmeleri gerektiğini ifade etti.

Mehmet Sekmen, başarı yolunda yapılması gerekenleri öğrencilerle paylaştı.

Konferansa katılan Atatürk Üniversitesi öğrencilerinden Hızır Sandallı,” liderlerimizin ve birçok büyük kişilerin yaşadıkları ve hayat hikayeleri bana yön veriyor” dedi. Sandallı, bu tür etkinliklerin devamlı olması gerektiğini, yapılan etkinliklerin kendisinin gelişimi açısından önemli olduğunu bildirdi. Programın ilerleyen saatlerinde bir kız öğrencinin baygınlık geçirmesiyle korkulu anlar yaşandı.

 Baygınlık geçiren kız öğrenci salondan arkadaşları tarafından çıkarılarak hastaneye kaldırıldı. Herkesin korkulu anlar yaşandığı konferansta, rahatsızlanan gencin durumunun iyi olduğu haberi verilince, katılımcılar ve konuşmacı Mehmet Sekmen rahat bir nefes aldı. Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Sekmen, öğrencilere;çok kitap okumaları, çok çalışmaları ve girişimci olmaları hakkında tavsiyeler verdi. Program, Mehmet Sekmen’e katılımı için teşekkür edilmesi ve öğrencilerin yaptığı Ebru tablosunun takdim edilmesiyle son buldu.

VOLKAN ASLAN_ÖZEL HABER

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz