Ana SayfaTürkiyeSelahattin Demirtaş’ın Gelecek Partisi sözlerine flaş yanıt! Selçuk Özdağ’dan tarihe geçen cevap

Selahattin Demirtaş’ın Gelecek Partisi sözlerine flaş yanıt! Selçuk Özdağ’dan tarihe geçen cevap

Tutuklu Selahattin Demirtaş'ın Gelecek Partisi'ne yaptığı çağrıya yanıt Selçuk Özdağ'dan geldi.

Tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş Ruşen Çakır’a verdiği röportajda Meral Akşener ile birlikte kahvaltı yapmak istediğini söyledi. Gelecek Partisi ve Ahmet Davutoğlu ile birlikte Türkiye’nin demokrasisine katkı sağlamak istediğini belirtti. “Davutoğlu ile yan yana gelip konuşmamız Türkiye’de özgürlükler için faydalı olacaktır” diyen Selahattin Demirtaş’a yanıt Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’dan geldi.

Selahattin Demirtaş’ın Gelecek Partisi hakkındaki sözlerine Selçuk Özdağ’dan tarihe geçen yanıt geldi.

Selçuk Özdağ: Türkiye’nin milli bütünlüğünden yana olan herkesle oturur konuşuruz

Türkiye’nin milli bütünlüğünden yana olan herkesle oturur konuşuruz. Partileri dost ve düşman olarak ayırt etmeyiz. Toptancı bir şekilde HDP karşıtlığı, HDPli seçmenin milli bütünlükten uzaklaşmasına, vatandaşlık bağının zayıflamasına vesile olmaktadır. Biz baştan beri şunu söylüyoruz.

Biz terör örgütleriyle konuşmayız. Onlarla masaya da oturmayız. Ama şiddete çanak tutmamak, ülkenin milli bütünlüğüne saygı duymak ve terör yapılanmalarına mesafe koymak şartıyla bu ülkenin her partisi ve siyasetçisiyle konuşabiliriz. 

Siyasetçilerle de anayasanın teminatı altında kurulan partilerle de yukarıda ifade ettiğim ölçüler içinde konuşuruz, konuşmalıyız da. Bu konuşma bu aziz ülke için hep beraber ne yapabiliriz, problemlerini nasıl çözebiliriz sorularına yanıt aramalıdır. Ortak aklı harekete geçirme şeklinde olmalıdır.

Hiçbirimiz Kürtlere karşı değil

Partimizde kimse Kürtlere karşı değildir. Gelin şu terör örgütlerini bir tarafa bırakalım bu ülkenin demokrasisi, birliği, zenginliği için birlikte hareket edelim. Egemen güçlerin ameliyatlarına, operasyonlarına fırsat vermeyelim. Bizi endişelendiren çağrılarımızın karşılıksız kalması ve tepkiyle karşılanmasıdır.

Partiler ülkeye hizmet için kurulurlar. Milleti kutuplaştırmak, parçalamak, vatanı bölmek, kardeşi kardeş ile karşı karşıya getirmek gibi bir siyaset olamaz. Demokratik eksikleri dile getirmek ayrı şeydir. Hiçbir demokrasi vatanın bölünmesine çanak tutamaz.

Herkes yaşadıklarımızdan ders çıkarmalıdır

Herkes yaşadıklarımızdan ders çıkarmalıdır. Dağa çıkan çocuklar da bizim ihmal edilmiş, kandırılmış çocuklarımızdır. Niçin dağa çıktıklarını sorgulamalıyız. Onları dağa çıkartan sebepleri ortadan kaldırmalı, bataklığı kurutmalıyız.

Biz Gelecek Partisi olarak hiçbir çocuğumuzun heder olmasını, hiçbir anne ve babanın ağlamasını istemeyiz. Bunu başaracak olan da siyasettir. Siyaset dövüşmemek, kavga etmemek için vardır.

Bir siyasetçi diyorsa ki ‘artık dövüşmeyelim, artık kan akmasın, geçmişin öz eleştirisini yaptık, geçmişi bırakıp geleceği konuşalım’ işte onunla oturur konuşuruz.

Bunu partimize zarar verse de yaparız. Ülkemiz, milletimiz, devletimiz için kendimizden, partimizden ödün veririz. Ama birliğimizden, kardeşliğimizden hiçbir taviz, ödün yoktur.

Kurşun yesek de Kürt vatandaşlarımızdan asla vazgeçmeyiz

Kim ne yaparsa yapsın, kim ne derse desin Kürt kökenli kardeşlerimizden asla vazgeçmeyeceğiz. Çoğunluğuyla din kardeşiyiz. Vatandaşlık bağlarıyla bağlıyız. Herkes insandır ve insan onuru için vazgeçmeyeceğiz. Bu uğurda kurşun yesek de suçlansak da iftiraya uğrasak da vazgeçmeyeceğiz.

Bunu ülkemiz için, ülkemizin geleceği için, zenginlik, özgürlük ve mutluluk için yapacağız.

Biz Gelecek Partisi olarak Türkiye’de yaşayan, Türkiye’nin milli bütünlüğü içinde çalışan herkesle kucaklaşmaya, tokalaşmaya, omuz omuza vermeye, sırt sırta vermeye, konuşmaya ve tartışmaya açığız.

Her şey insanımız için.

Ölerek ve öldürerek yapılan siyaset siyaset değildir

Siyasetçi yaşadıklarından ders alıyorsa siyasetçidir. Siyasetçi eylemlerinin özeleştirisini yapıyorsa siyasetçidir.

Hiçbir kimse olayları Türkiye’nin problemlerini öne sürerek, gençleri ihmal etmemelidir. Gençlerin omuzlarına basarak dans etmemelidir. İnsanımızın ölmesine neden olarak değil, onları yaşatmak için siyaset yapmalıyız. Ölerek ve öldürerek yapılan siyaset siyaset değildir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri