Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ: 4 Bakan Yüce Divan’a gitmeliydi

Selçuk Özdağ: 4 Bakan Yüce Divan’a gitmeliydi

Yolsuzluk iddiaları nedeniyle Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar’ın Yüce Divan’a gitmesi için harekete geçilmiş ancak bu önerge TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilmemişti. Selçuk Özdağ yolsuzlukla anılan 4 bakanın yüce divana gitmemelerinin AK Parti için bir kırılma olduğunu belirtti.

Medyascopetv’de Fırat Fıstık’ın konuğu olan eski AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Yüce Divan hakkında şunları söyledi:

17-25 Aralık olduktan sonra. O bir darbe girişimiydi. Türkiye’nin ekonomisine, siyasetine, millet iradesine bir darbeydi. Ama bazı iddialar vardı. Bu iddialarla ilgili özellikle 4 bakanın yüce divana gitmesi gerekiyordu. Aklanarak gelmeleri hukuk, ahlak ve millet iradesi ve siyasete güven açısından doğru olandı. Ama bu meclisteki komisyondan yüce divana gitmelerine gerek yoktur kararıyla birlikte bu olay AK Parti’nin ilk kırılma noktası oldu. Ardından Sayın Davutoğlu’nun etik dışı şekilde, parti içi darbeyle görevden uzaklaştırılma sürecinin başlatılmış yaşandı. Ardından belediye başkanlarının istifaya zorlanması olayı var. CHP belediyelerinin ya da muhalefet belediyelerinin içişleri bakanlığı tarafından görevden alınması var.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz