Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ: ABD bizi Erdoğan ve yakın çevresinin mal varlığı üzerinden köşeye...

Selçuk Özdağ: ABD bizi Erdoğan ve yakın çevresinin mal varlığı üzerinden köşeye sıkıştırmak istiyor

Ahmet Davutoğlu’nun kurmaylarından AK Parti Manisa eski milletvekili Selçuk Özdağ Bizim TV’de Lale Özan’ın konuğu oldu.

Selçuk Özdağ yeni partinin kuruluş tarihinden, dış politikaya; ekonomiden diğer isimlerin parti hazırlıklarına kadar merak edilen bir çok konuya değindi.

Erdoğan’ın mektup krizinden dolayı Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmemesi gerektiğini savunan Özdağ, oradaki görüşmelerin kayıt altına alınması gerektiğini, Dışişleri Bakanlığı’nın arşivlerine girmesi gerektiğini ve mecliste vekili bulunan partilerin liderleriyle paylaşılmış olması gerektiğini söyledi.

Ahmet Davutoğlu’nun kurma hazırlığında olduğu yeni parti çalışmalarıyla alakalı olarak da Aralık ayında partinin ilan edilmiş olacağını söyleyen Özdağ kamuoyunun en çok merak ettiği konulardan birisine de açıklık getirmiş oldu.

AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanının şeffaflıktan uzak olduğunu da belirten Selçuk Özdağ, “Amerika gerek Ermeni soykırımı tasarısı gerek Sayın Erdoğan ve yakın çevresinin malvarlığı üzerinden bizi köşeye sıkıştırmak istemektedir, egemen güçlerin buna fırsat vermemesi lazım.” dedi.

Tüm iç siyasi çekişmelerin ötesinde Türkiye’nin asıl gündeminin yoksulluk olduğunun altını çizen Özdağ, ihale kanununun 186 kez değiştirildiğini ve bununla ilgili araştırma yapmanın tüm partilerin görevi olduğunu söyledi.

İmtiyazlı vakıf ve derneklerin haksız kazançlar elde ettiğine değinen Selçuk Özdağ, “Bahsi geçen derneklerin geçmişte yaptığı projelerin incelenmesi gerekmekte ve bu projelerin hayata geçip geçmediğinin araştırılması lazım. Çoğu projeleri yapmadan paraların alındığı ve belli derneklerin kayrıldığını göreceksiniz.” şeklinde konuştu.

Selçuk Özdağ, Türkiye’nin başlıca problemlerinin yolsuzluk, yoksulluk, işsizlik, gelir dağılımındaki adaletsizlik, beyin göçü ve eğitimdeki fırsat eşitsizliği olarak değerlendirdi.

Ali Babacan ve Abdullah Gül’ün parti hazırlıklarına da değinen Özdağ, AK Parti ile pazarlık halinde olduklarını da kesin bir dille yalanlarken, “Eğer bir pazarlık halinde olsaydık İstanbul’daki İl Bakanlığımız çeşitli sebepler bahane edilerek mühürlenmezdi.” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz