Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ: Ahmet Davutoğlu'na parti içi darbe yapıldı

Selçuk Özdağ: Ahmet Davutoğlu’na parti içi darbe yapıldı

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Sakarya ziyaretinde ona eşlik edenlerden biri de eski AK Parti vekili Selçuk Özdağ idi. Selçuk Özdağ, etkinliğin ardından Çağlar Cilara’ya önemli açıklamalar yaptı. Çağlar Cilara, Selçuk Özdağ ile yaptığı röportajın bir bölümünü twitter’dan, “Selçuk Özdağ isim verdi: Erdoğan ve arkadaşları yaptı! “Sayın Davutoğlu’na Ak Parti içinden darbe yapılmıştır. Darbelerin hesabını sormak isteyen bir Ak Parti, kendi Genel Başkanına karşı darbe yaptı. Darbeyi sayın Erdoğan ve arkadaşları yaptılar” diyerek paylaştı.

İşte Selçuk Özdağ’ın açıklamaları…

Selçuk Özdağ: Davutoğlu’na parti içi darbe yapıldı

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde Davutoğlu’na parti içi darbe yapıldı. Darbelere karşı olan bir parti, 1960’ın hesabını sormak isteyen, 2010’da referandum yapan, 1971’in hesabını, 1980’in hesabını, 28 Şubat post modern darbesinin hesabını, 27 Nisan e muhtırasının hesabını sormak isteyen AK Parti’nin seçilmiş genel başkanına karşı, kendisinin atadığı bir başbakana karşı parti içi darbe yapmak istediler.

Çağlar Cilara “Kim yaptı bu darbeyi” diye sorunca aldığı yanıt şu oldu:

Sayın Erdoğan ve arkadaşları yaptılar. Sayın Erdoğan hem parti elimde olsun istiyordu hem de Cumhurbaşkanlığı elimde olsun istiyordu. Sayın Davutoğlu ile bazı konularda anlaşamadılar. Milletvekilleri listesi, bakanların atanma şekli ya da birilerinin bakan olmaması… Davutoğlu şeffaflık yasasını da istiyordu. Şeffaflık yasası hırsızlık, yolsuzluk yapılmasın yasasıydı. Rüşvet alınmasın yasasıydı. Biz bütün siyasetçiler şeffaf olsun istedik. Yolsuzluk yapan varsa hukuk gereğini yapsın, siyaset ve kamuoyu gereğini yapsın istedik. Siyasetçi kamuoyunun karşısında her şeyiyle şeffaf olsun dedik. Siyasi etik ve ahlak yasasının çıkarılması da vardı.

Bir diğer husus imar yasasının düzenlenmesiydi. Belediye başkanlarının bu konuyu çok ciddi istismar ettiklerini bütün Türkiye biliyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz