Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ: Ay'a gideceğinize insanların alacaklarını ödeyin

Selçuk Özdağ: Ay’a gideceğinize insanların alacaklarını ödeyin

Tıbbi cihaz üreticileri, kamu ve üniversite hastanelerinden aylardır tahsil edemedikleri paralar için meydana indi. Gelecek Partisi’nin de destek verdiği eylemde yüzlerce sektör temsilcisi hükümete seslenerek, “Sadaka değil hakkımızı ödeyin” dedi. 

Gelecek Partisi, kamu ve üniversite hastanelerinden aylardır tahsil edemedikleri için zor günler geçiren sektör temsilcileri ile haklı mücadelelerini desteklemek üzere bir araya geldi. 

Gelecek Partisi Sağlık Komisyonu üyesi Oğuzhan Şalvız’ın düzenleme kurulunda yer aldığı eyleme, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcıları Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Feramuz Üstün, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcıları Mehmet Erman, Yalçın Özdemir ve Ankara İl Yönetim Kurulu üyeleri katılım sağladı. 

Eylemde kısa bir konuşma yapan Selçuk Özdağ, ekonomi zirve yaptı diyenlere seslenerek, “Ekonomi pik yaptı diyenler, ekonomimiz zirveye çıktı diyenler bu tıbbi cihaz sektörünün alacaklarını ödemediler. Ardından da sektör temsilcileri ile bir anlaşma yaptılar. Bu anlaşmada; yüzde 25 alacağınızdan vazgeçin biz size bu ödemeleri yapacağız dediler. 

Modern ve demokratik devletlerde olmayacak bir iştir bu. Önce yüzde 25 koşulunu kabul ettirdiler buna rağmen de sektördeki insanların alacaklarını ödemediler. Tıbbi cihaz hayat kurtarıyor. O cihazlar olmazsa ülkede ameliyatlar nasıl yapılacak, doktorlar görevini nasıl yapacak? Bu insanlar hibe istemiyorlar, haklarını istiyorlar diyorlar ki, hastanelere/devlete satmış olduğumuz tıbbi cihazların parasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı. 

“AYA ADIM ADIM GİDECEĞİNİZE KANAL İSTANBUL YAPACAĞINIZA BU İNSANLARIN ALACAKLARINI ÖDEYİN”

Amerika Büyükelçisinin geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı, Sağlık ve Hazine Bakanı ile görüştüğünü ve Amerikan şirketlerine olan borçların ödenmesini istediğini hatırlatan Özdağ, “Aya adım adım gittiklerini söyleyenler niçin bu insanların parasını ödemiyorlar? Soruyorum: Amerikan şirketlerine olan borcu ödediniz mi? Eğer onlara olan borcunuzu ödediyseniz bu Türk şirketlerine niçin ödemiyorsunuz? 14 bin şirket 250 bin çalışan var aya adım adım gideceğinize Kanal İstanbul yapacağınıza bu insanların alacaklarını ödeyin” dedi.  

“BEŞLİ ÇETEYE PARA VERMEYECEK, 9 BUÇUK MİLYARLIK VERGİLERİ AFFETMEYECEKSİNİZ”

Yapılan protestoda hükümetin siyasilerin konuşmasını istemediğine de değinen Özdağ, “Siyasiler konuşmasın demiş hükümet, neden? Siz siyasi değil misiniz? Siz Türkiye’yi yönetirken, konuşurken iyi de muhalefet konuşunca mı kötü? Biz konuştuğumuz için bu insanlara acil anlaşma ve bir kısmının ödemelerini yaptınız. Demokratik ülkelerde hak aranmaz verilir ama burada ağlamayana mama veremeyiz diyorsunuz. Yarından tezi yok bu insanlara hazineden paralarını vereceksiniz, öyle beşli çeteye para vermeyecek, 9 buçuk milyar dolarlık vergilerini affetmeyeceksiniz, spor kulüplerinin vergi borçlarını bu millete danışmadan affetmeyeceksiniz, önce bu insanların ödemelerini yapacaksınız. Bu 14 bin şirketin ve 250 bin çalışanın haklı mücadelesinde Gelecek Partisi olarak yanındayız. Sayın Davutoğlu’nun herkese selamı var. Her zaman hakkın yanındayız.” diyerek sözlerini noktaladı. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,705TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri