Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ, Aydın'dan seslendi: Biz Azerbaycanız, hepimiz Karabağlıyız!

Selçuk Özdağ, Aydın’dan seslendi: Biz Azerbaycanız, hepimiz Karabağlıyız!

Gelecek Partisi’nin Aydın 1. Olağan Kongresinde konuşan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Azerbaycan ve Ermenistan arasında gerçekleşen Karabağ çatışmaları değerlendirdi

Ermenistan ve Azerbaycan arasında, Kafkasya’nın güneyindeki Dağlık Karabağ bölgesinde Pazar günü başlayan çatışmalarla ilgili konuşan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Azerbaycan Cumhuriyetinin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Nehmet Emin Resulzade’yi de yad ederek Azerbaycan Devletinin ve Türklerinin der daim yanlarında olduklarını belirtti. Özdağ, “Can Azerbaycan halkının haklı davasında onların her daim yanlarında olduklarını ifade ederek biz Azerbaycanız hepimiz Karabağlıyız diyerek gururla her yerde haykırdıklarını söyledi. 

En kısa zamanda Karabağ’ın Azerbaycan’a dahil olacağını belirterek Ermenistan yönetimine de mesaj veren Özdağ, “Ermenistan halkı ile bir sorunlarının olmadığını onlarında hür ve barış içinde yasamaları gerektiğine inandığını ancak işgal ettikleri Azerbaycan toprağı Karabağ’dan biran önce çekilmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri