Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ: Bana yapılan, Kılıçdaroğlu'na Çubuk'ta, Meral Akşener'e evinin önünde yapılanlar birer...

Selçuk Özdağ: Bana yapılan, Kılıçdaroğlu’na Çubuk’ta, Meral Akşener’e evinin önünde yapılanlar birer siyasi cinayet teşebbüsü değil miydi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçen hafta yaptığı “Ülkenin yönetimine talip olduklarını söylemekten vazgeçmelerinin kendileri için daha iyi olacağını da hatırlatmak istiyoruz” şeklindeki açıklama siyasi ortamı daha da gererken CHP lideri Kılıçdaroğlu da siyasi cinayetler işlenebileceğinden endişe duyduğunu belirtmişti. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, bugün Halk TV’de katıldığı programda ‘siyasi cinayet’ tartışmalarına değindi.

Selçuk Özdağ’dan siyasi cinayet açıklaması

Hatırlanacağı gibi Selçuk Özdağ, ocak ayında evinin önünde saldırıya uğramış, ölümden kıl payı kurtulmuştu. Halk TV ekranlarında gündemdemi ‘siyasi cinayetler olabilir’ açıklamalarını değerlendiren Özdağ, “Duyumlar aldık diyor Kılıçdaroğlu. Bunu ben de söyledim. Olmadı mı? Hepsi oldu. Sayın Cumhurbaşkanı ‘muhalefete tavsiye ediyorum kesinlikle iktidara talip olmasınlar, onlar için iyi olmaz kötü olmaz’ dedi. Ne olur mesela. İdam mı ediliriz, darbe mi olur Türkiye’de. Evlerimizde baskına mı uğrarız? Meral Akşener’e yüz kişi saldırdı evinin önünde. Bu siyasi terör saldırısı değil miydi?” dedi.

Özdağ, “İçişleri Bakanlığı bu olanlar hakkında neler yapıyor. Kılıçdaroğlu Çubuk’taki saldırıda ölseydi siyasi cinayet olmayacak mıydı?” şeklinde konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri