Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ: Baroların, avukatların yanındayız. Türkiye bu kadar kötü yönetilmeyi hak etmiyor

Selçuk Özdağ: Baroların, avukatların yanındayız. Türkiye bu kadar kötü yönetilmeyi hak etmiyor

Ankara’da baro başkanlarının yürüyüşüne destek veren isimlerden biri de Gelecek Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ idi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcıları Ayhan Sefer Üstün, Selçuk Özdağ ve Doğan Demir baro başkanlarının yanına giderek yürüyüşlerine destek verdi. Ancak polisler Gelecek Parti Genel Başkan Yardımcılarının baro heyetiyle görüşmesini engelledi.

İşte Selçuk Özdağ’ın burada yaptığı konuşma…

Sayın Süleyman Soylu’yu aradım. İçişleri Bakanı telefonuma çıkmadı. Baro başkanları heyetini ziyaret etmek istiyoruz ama engellendik. 

Artık iktidar Türkiye’yi yönetme yeteneğini kaybetti. Bizi baro başkanlarıyla neden görüştürmediler? Bugün yapılanlar hukuk dışı uygulamalardır. Millet bunun değerlendirmesini yapacaktır. Hükümete sesleniyorum. Lütfen devlet akınla bürünün. Türkiye’ye, demokrasiye, hukuka, barolara, avukatlara kötülük yapmayın. Kendinize kötülük yapmayın. Türkiye’ye bu zararları verenlerin artık Türkiye’de iktidar olmaması, Türkiye’yi yönetmemesi gerekmektedir.

Ankara’da neler oluyor?

Barolar AK Parti hükümetinin yasa değişikliğine itiraz ediyor. Tepkilerini Ankara’da Anıtkabir’e yürüyerek göstere yolunu tercih ettiler. Ancak bu yürüyüşte de çok sayıda müdahaleyle karşılaştılar. Baro başkanlarının oturma eyleminde bulunduğu Ankara’da polisle baro başkanları arasında zaman zaman arbedeler yaşandı.

Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen ve barolarla ilgili yasa değişikliğine tepki gösteren 56 baro başkanı, sembolik olarak 20’şer kilometre yürüyerek Ankara’ya ulaştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri