Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ, Bi Taraf TV'de Mesut Solak'ın konuğu oldu

Selçuk Özdağ, Bi Taraf TV’de Mesut Solak’ın konuğu oldu

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Bi Taraf TV’de Mesut Solak’ın sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanının partili gibi davranması oy kaybına yol açtı

7 Haziran – 1 Kasım arası sürece değinen Gelecek Partili Özdağ, 7 Haziran öncesi Cumhurbaşkanının AK Parti mitinglerine katılmasının doğru olmadığını, bunun da çok yüksek bir oy kaybını beraberinde getirdiğini, 1 Kasım’a giden süreci Davutoğlu’nun yönettiğini ve AK Parti’nin de tarihinin en yüksek oyunu aldığını belirtti. Daha sonraki süreçte Erdoğan’ın egosunun Davutoğlu’na karşı bir tahammülsüzlük gösterdiğini söyleyen Özdağ, siyasi etik yasasının da Davutoğlu’nun başbakanlıktan ayrılmasına yola açan süreci hızlandırdığını sözlerine ekledi.

Davutoğlu’nun zaafı yoktu

1936 yılında çıkan bir kanuna istinaden başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kendisine verilen hediyeleri dahi kaydettirdiğini ve görevi Binali Yıldırım’a devrederken bunları bir imza karşılığında teslim ettiğini anlatan Özdağ, “Davutoğlu’nun zaafı yoktu. Türkiye’de zaafı olmayan kişiler egemen güçleri rahatsız eder.” diye konuştu.

Gümrük Birliği ve serbest dolaşım

Çiller döneminde yapılan Gümrük Birliği anlaşmasının Türkiye’nin aleyhine işlemeye başladığını hatırlatan Özdağ, Türkiye’nin bu anlaşmadan yaklaşık 100 milyar dolarlık bir kaybı olduğunu ve Davutoğlu’nun bu anlaşmayı revize ettiğini sözlerine ekledi. Selçuk Özdağ, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ahmet Davutoğlu, Avrupa Birliği Dönem Başkanı Ruth ile ve Merkel ile görüşerek vizesiz dolaşım hakkını elde etmiştik, birkaç ay daha ömrümüz olsaydı bunlar sağlanmış olacaktı.”

Suriye politikası

Suriye politikasına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Özdağ, Davutoğlu’nun o dönemde sorumluluğunun bir Dışişleri Bakanının sorumluluğu kadar olduğunu vurguladı. Özdağ, şunları söyledi: “Davutoğlu’na Suriye politikası konusunda yapılan algı sanki hiçbir şeyi Erdoğan’a danışmamış, her şeyi kendisi yapmış gibi gösterildi.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri