Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ: Bu iktidar bir gece yarısı vatandaşına tuzak kurdu

Selçuk Özdağ: Bu iktidar bir gece yarısı vatandaşına tuzak kurdu

Türkiye’de 20 Aralık gecesi hala ne olduğu tam olarak anlaşılamadı. Bir gece 18 liraya tırmanan dolar aniden 13 liraya geriledi. Piyasaya kimin eli değdi, hangi talimatlar verildi hala aydınlatılamadı. Yaşananlar hakkında kısa bir analiz yayınlayan Selçuk Özdağ, “Bir gece yarısı vatandaşına tuzak kuran bir iktidarın cin fikirli işlerine şahit olduk” dedi.

Kısa süre önce “Çin modeli” çıkışıyla şaşkınlık yaratan AK Parti iktidarını hedef alan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, nas vurgusu yapan Erdoğan’a Türkiye ile Yunanistan arasındaki 18 katlık faiz oranlarına dikkat çekti.

Selçuk Özdağ: İktidar vatandaşına tuzak kurdu

Birkaç hafta öncesine kadar iktidar bir Çin modeli türküsü tutturmuş gidiyordu. Biz ise bunların kafasında Çin değil Cin modeli olduğunu söylüyorduk. Ne oldu? Bir gece yarısı vatandaşına tuzak kuran bir iktidarın cin fikirli işlerine şahit olduk.

Millete gel gel yaparak yeteri kadar müşteriyi topladıktan sonra şapkalarından çıkardıkları “Cin” hazretleri(!) ile milleti bir güzel çarptılar. Bu iktidarın gerçeği tersyüz etmekte ne kadar mahir olduğunu maalesef yaşayarak tecrübe ettik ediyoruz.

Şapkalarından çıkardıkları bu tavşanları pardon cinleri, bir gün eninde sonunda kendilerine de musallat olacak olmasina lakin Basra harap olduktan sonra ne fayda.

Bugün mill gelir ne durumda?

2013 yılına geldigimizde Türkiye’nin kişi başına düşen milli geliri 12.500 dolara kadar çıkmıştı. Peki bugün durum nedir?

Çin uluslararası kuruluşlar tarafından belirlenen yüksek gelirli ülke standardına yaklaşırken biz ise yoksul ülkeler kategorisine doğru emin adımlarla geriliyoruz. Bir de faiz konusu var.

Hani dini bütün CB’nının Nass varken bize de ne oluyur dediği Faiz. Battı iflas etti dediğimiz Yunanistan’da 10 yıllık tahvil faizi: % 1,3, Türkiye’nin 10 yıllık tahvil faizi ise : %24,5 Tam 18 kat. Goygoy ve içi boş hamaset ile yazık ettiniz ülkeye.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri