Ana Sayfa Türkiye Arınç'ın en büyük yanlışı! Arınç ne dedi, Cumhurbaşkanı nasıl anladı? İşte Selçuk...

Arınç’ın en büyük yanlışı! Arınç ne dedi, Cumhurbaşkanı nasıl anladı? İşte Selçuk Özdağ’ın bomba analizi

Selçuk Özdağ Bülent Arınç analiziyle gündem yarattı. Selçuk Özdağ, Bülent Arınç'ın Kavala açıklamalarının hemen ardıdan başlayan tartışmalaı analiz etti.

Selçuk Özdağ, Bülent Arınç’ın Kavala açıklamalarının hemen ardıdan başlayan tartışmalaı analiz etti. İşte Özdağ’ın “Arınç ne dedi, Cumhurbaşkanı nasıl anladı” başlıklı o yazısı…

Arınç’ın bir tv kanalında yaptığı açıklamalar üzerine CB çok sert bir tepki verdi. Arınç açıkça rencide edildi. Fitne ateşi tutuşturmakla suçlandı.

CB’nin sert açıklamalarından sonra piyasalardaki reform beklentilerinin yerini karamsarlık aldı, aynı gün döviz yüzde 2 oranında yükseldi.

Arınç da CB’nin açıklamalarından büyük üzüntü duyduğunu, CB ile görüşeceğini, istifa mektubunun cebinde olduğunu söyledi.

CB Erdoğan’ın Arınç’a yönelik daha önce de sert açıklamaları olmuştu, bu ikincisi oldu. Arınç o tarihte doğru bir tepki veremediği için ikinci defa refüze edilmesinin zeminini hazırladı. Sarı öküzü o zaman kaptırmıştı artık istese de bu sarmaldan kurtulması zor. Onun adına üzüldüğümü belirtmeliyim. Bir zamanlar AKP’nin vicdanı olarak anılırdı, sözü dinlenirdi. Tek adam düzenine geçildikten sonra artık kimsenin vicdanının AKP’nin kurumsal kimliği üzerinde bir etkisi kalmadı.

CB, konuşmasında Kavala’ya da atıfta bulunarak, Gezi’nin finansörleri ile bir araya gelemeyeceklerini söyledi, dava vurgusu yaptı. Bu hem son günlerde yargı reformu bağlamında tahliye edileceği düşünülen Kavala için yargıya bir mesaj hem de küçük ortak MHP’ye bir jestti. Daha önemlisi Arınç’la girilen polemiğin AKP’de bir fikir birliği olmadığını göstermesidir.

Belli ki Arınç görüşlerinde yalnız değil, partide kendisi gibi düşünen geniş bir kitle var. Partilerde farklı fikir ve düşüncelerin olması aslında sağlık ifadesidir. Ama parti içi demokrasinin olduğu partilerde, tek adam partilerinde değil. CB aslında Arınç üzerinden farklı düşünen herkese parti de devlet de benim, benim düşüncelerim dışında kimsenin kıymeti harbiyesi yoktur, dedi.

Arınç’a yönelik sözlerinin nirengi noktalarından biri de bir davadan ve dava arkadaşlarından bahsetmesiydi. AKP’yi yakından tanımayanlar gerçekte bir davanın olduğunu sanabilir, ama içinde olanların çıplak gözle ilk gördükleri şey hiç bir dava ve fikri duruşun olmadığıdır. Gerçekte dava sadece toplumu seferber etmek için misinanın ucuna takılan yemdir. Bir gün Fetö ile bir başka gün HDP, Perinçek ve MHP ile iş tutan bir partinin ne davası olabilir? Bu kadar farklı ortaklıklar kurmak tek bir davanın varlığına işaret ediyor o da ne pahasına olursa olsun iktidarda kalma davasıdır. Düne kadar 2023 hedefinden bahsediliyordu, 2023 geldi çattı, hiç bir hedef tutturulamadı. Şimdi 2073 deniliyor, yani 53 sene sonra bütün hedeflerimize ulaşacakmışız. Bazı eblehler de yaşşa varol diye alkışlıyorlar, 53 yıl sonrasına garantileri varmış gibi. 2073 hedefi, aslında biz hiç bir şey yapamayacağız, siz de göremeyeceksiniz demektir. Bu ülkenin sorunları çözümsüz değil, ama ülkeyi çözümsüzlüğe mahkum eden bir yönetim var. Yarın gitsinler 2073’e gerek kalmaz 6 ayda her şey düzelir.

Takip Et

20,366BeğenenlerBeğen
17,675TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Ülkü Ocakları ve MHP’den Selçuk Özdağ soruşturmasını yürüten savcıya organize tehdit

Geçtiğimiz cuma günü evinin önünde beş kişilik bir grubun darbına maruz kalan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a yönelik saldırıyı yürüten...

Selçuk Özdağ CNN Türk’te insanlık dersi verdi! İşte tarihe not düşen o konuşma

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, CNN Türk ekranlarında Ahmet Hakan'ın programına telefonla bağlandı. Sağduyu çağrısı yapan "Söze sözle karşılık verilir" diyen Selçuk...

“Erdoğan MHP ve Vatan Partisi’nden kendini kurtarmak istiyor”

Gazeteci Ruşen Çakır, YouTube kanalında Selçuk Özdağ’a saldırıyla değişen siyasi gündemi yorumladı. Ruşen Çakır, Temel Karamollaoğlu'nun Erdoğan hakkındaki sözlerine dikkat çekti. İşte Ruşen Çakır'ın o...

Davutoğlu’ndan Bahçeli’ye: Onları da mı susturmak istiyorsunuz

CHP Genel Başkanı ile birlikte kameralar karşısına geçen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, MHP lideri Bahçeli'nin bugün yaptığı çıkışları değerlendirdi.

Editörün Seçtikleri

Şener Özbayraklı neden sakatlandı? Galatasaray’da Şener’in sakatlığı ne

Şener Özbayraklı neden sakatlandı? Galatasaray'da Şener'in sakatlığı ne? Beşiktaş Galatasaray derbisinin 38. dakikasnıda Şener bir sakatlık yaşadı.
 
Galatasaray'da Şener Özbayraklı topsuz alanda kendisini yere...

Beşiktaş Galatasaray maç özeti

Beşiktaş Galatasaray maç özeti izle. Beşiktaş Süper Lig'in 19. haftasında ezeli rakibi Galatasaray'ı 2-0 yendi. Youtube Beşiktaş Galatasaray özeti. Beşiktaş galibiyete Josef de Souza...

Bahadır Kurbanoğlu’ndan Çin Başkonsolosluğu önünde nöbet tutan Doğu Türkistanlılara destek

Türkiye'de yaşayan Doğu Türkistanlılar Çin'in İstanbul Başkonsolosluğu önünde bir süredir nöbet tutarken bugün ÖZGÜR-DER de konsolosluk önünde bir protesto gösterisi düzenledi.

Davutoğlu’ndan Bahçeli’ye: Onları da mı susturmak istiyorsunuz

CHP Genel Başkanı ile birlikte kameralar karşısına geçen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, MHP lideri Bahçeli'nin bugün yaptığı çıkışları değerlendirdi.

Feramuz Üstün Selçuk Özdağ’a silahlı saldırının ardından soluğu hastanede aldı: Cuma namazına giderken saldırdılar

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün, Selçuk Özdağ'a düzenlenen silahlı saldırının ardından soluğu hastanede aldı. Twitter'dan ilk açıklamayı yapan Feramuz Üstün, Selçuk Özdağ'ın cuma...