Ana SayfaTürkiyeÖzdağ'dan Bülent Turan'a Osman Öcalan yanıtı: Halamın bıyığı olsa amcam olurdu

Özdağ’dan Bülent Turan’a Osman Öcalan yanıtı: Halamın bıyığı olsa amcam olurdu

Yerel seçimlerden önce Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılması kamuoyunda büyük infial yaratmıştı. Olay hakkında aylar sonra açkılama yapan AK Partili Bülent Turan, Öcalan’ın TRT’ye değil TRT Kürdi’ye çıktığını söyledi. Bülent Turan’ın yaptığı minik kelime oyununa yanıt veren Selçuk Özdağ, “Halamın bıyığı olsa Amcam olurdu” dedi.

 

Bülent Turan: Öcalan TRT’ye çıkmadı

Meclis Genel Kurulu’nda TRT’de yapılan atamalar tartışma çıkardı. İYİ Partili Lütfü Türkkan, “Düne kadar vatan haini Öcalan’a karşı ve kalleşler sürüsü PKK’ye karşı methiyeler düzen Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan da sayenizde yönetim kurulu üyesi olarak atanmış. Anlaşılıyor ki önümüzdeki dönemde TRT, çözüm sürecinin borazanı haline gelecek. Bu tehlikeli zihniyet, Osman Öcalan’a TRT’de yemek programı sundurursa hiç şaşırmayın” dedi.

Kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılması hakkında konuşan Bülent Turan, “Öcalan TRT’ye çıkmadı, TRT Kurdî’ye çıktı” dedi. Bu yanıt üzerine muhalefet sıralarından gülüşmeler geldi. Turan da “Konuşması Kürtçe verildi, Türkçe altyazı bile verilmedi. Konuşmada ısrarla Kandil’in meşruiyetini kaybettiğini söylüyor; ısrarla YPG’yi, PKK’yi lanetliyor. Adam özür diliyor adeta, pişmanlık duyuyor adeta. Öcalan’ın çıkması değil, Öcalan’ın ne dediği önemli” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, olayı savunan Bülent Turan’a 5 kelimelik bir cevapla verdi:

 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri