Ana Sayfa Türkiye Selçuk Özdağ: Bürokrat ve siyasetçileri uyarıyoruz, hukuktan ayrılmayın, kabadayı ve mafyavari üslubu...

Selçuk Özdağ: Bürokrat ve siyasetçileri uyarıyoruz, hukuktan ayrılmayın, kabadayı ve mafyavari üslubu bir an önce terk edin

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, çarpıcı bir açıklamada bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, son dönemde muhalif düşüncedekilere yönelik artan şiddet olayları üzerine çarpıcı bir açıklamada bulundu.

Hatırlanacağı üzere son olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaşadıkları diyalogun ardından Hatay Milletvekili Barış Atay, kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğramış ve hastaneye kaldırılmıştı.

Özdağ, Twitter hesabından şu açıklamaları yaptı:

Bu ülkede muhalifler, dövülmek, hakaret edilmek ve hapsedilmek için mi varlar? İktidarın hoşuna gitmeyen bir söz ve davranışı dillendiren ülkenin gazetecisi, yazarı, sanatçısı, sıradan yurttaşı ve de siyasetçisi hep arkasını kollayarak mı yaşayacak.

Herkesin sizinle aynı yağmurda ıslanıp aynı şarkıyı dillendirmesi mi gerekiyor.? Kendisini bu ülkenin sahibi gibi görüp milletin kendilerine verdiği yetkiyi şahsi ikballeri için Piar çalışmasına konu eden bürokrat ve siyasetçileri uyarıyoruz.

Devlet ciddiyetinin ve liyakatinin gereğini yapın v hukuktan ayrılmayın.Milletimize ve de özellikle muhalif vatandaşlara karşı kullandığınız sokak kabadayısı ve mafyavari üslubu biran önce terkedin.Bu üslubun sokak serserisi grup ve kişilere cesaret verdiğini görmüyor musunuz?

Bu yüzden değil mi ki ABB Sn Mansur Yavaş’dan istekte bulunan bir kadın hemşireyi tehdit edebiliyorlar. Bazı kadın sanatçılarımızı, gazetecilerimizi siyasetçileri taciz edip cariyeleri yapacaklarını bile dile getirmiyorlar mı?

Muhalif ya da farklı fikri olan herkesin gözünü korkutup susturmak bir hükümet politikası mı oldu? Ülkemizin dünya basın endeksi sıralamasında 180 ülke içinde 154’üncü sırada yer almasında suçlu sadece sokak serserileri mi?

Söylemleriyle bunlara cesaret veren hükümet yetkililerinin hiç mi suçu yok? Bu son süreçte saldırıya uğrayan gazeteciler Sabahattin Önkibar, Yavuz Selim Demirağ, Ahmet Takan, Murat İde, Mehmet Ali Kayacı, Ömer Faruk Karabulut, Coşkun Sağlamdin, İrfan Değirmenci’ İdris Özyol, Ergin Çevik, Hakan Denizli, Ulvi Tanrıverdi ve ismini sayamadığımız onlarca gazetecinin ortak özellikleri işlerini yapmak ve bunu yaparken de halkımızı dogru bilgilendirnek istemeleridir. İktidar gerçeklerden niye bu kadar çekiniyor?

Ülkenin gazetecilerini saldırı hapis ve işsizlikle gözlerini korkutmaya, onları sindirmeye çalışan koalisyon iktidarının, devlet adabına ve hukuka uygun olmayan söylemlerinden cesaret alan kişi ve grupların son kurbanı Hatay Mv. Barış Atay oldu maalesef.

Fikirlerine iştirak edip etmememiz bir tarafa halkın oyları ile seçilmiş bir siyasetçiye yapılan bu saldırı başta tüm siyasetçilerin kınaması gereken bir vakadır. Bu ülkede seçilmiş siyasetçiler bile fikrini söyleyemeyecekse v saldırıya uğrayacaksa sıradan vatandaş ne yapacak?

Koalisyon iktidarı, terör gibi vatana ihanet gibi toplumun hassas olduğu konuları muhalif gördüğü siyasetçi, gazeteci, sanatçı, aydın vs. kişilerle özdeşleştirip yaptığı hukuksuz uygulamaların üstünü örtmekten biran önce vazgeçmelidir. hukuka ve adalete dönmelidir.

Bir gün ayarını bozdukları bu adalet kantarında kendilerinin de tartılacağı-(hiç istemeyiz,kimse suç işlemesin ve de adalet tartmasın) bir dönem gelir ve o zaman bu millettten kendileri için ses çıkarmalarını isteyecek yüzleri olmayabilir.

Takip Et

20,543BeğenenlerBeğen
17,584TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Taha Ün’e hukuksuz gözaltı işlemine bir tepki de Davutoğlu’ndan: Böyle mi demokraside zirveye çıktınız?

Gelecek Partisi’nin iletişim faaliyetlerini yürüten Taha Ün’ün, hakkında herhangi bir şikayet bulunmamasına rağmen kelepçelenerek gözaltına alınması ve evinin aranması toplumun ve siyasetin neredeyse her kesiminin...

İlber Ortaylı’nın son sağlık durumuna ilişkin kritik açıklama

Son günlerde üst üste ameliyatlar olan ve uzun süredir Koç Üniversitesi Hastanesi'nde yatan tarihçi İlber Ortaylı'dan son sağlık duruman ilişkin açıklama geldi.

Karar yazarı Taha Akyol, nasıl dolandırıldıklarını anlattı ve herkesi uyardı

Karar yazarı Taha Akyol, bugünkü yazısında kendisini polis diyerek arayan ve FETÖ tarafından hesaplarına el konulmya çalışıldığını söyleyen dolandırıcıları anlattı. Olayı yakın dostlarına...

Demirören Medya’da büyük deprem! Genel yayın yönetmeni işi bıraktı

İşten ayrılmalarla gündemden düşmeyen Demirören Medya'da bir ayrılık daha yaşandı. Milliyet'in dijital yayınının başındaki isim olan Özlem Temana, işi bıraktığını açıkladı.

Editörün Seçtikleri

Gelecek Partisi’ne Küçükçekmece’de toplu katılım. İlçede üye sayısı 1200’ü aştı!

34 günde 34 bin üye hedefiyle yola çıkan Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığı, şu ana dek 10 binin üzerinde üyeyi partiye kazandırmış...

AYM üyesinden Soylu’ya bisiklet fotoğraflı yanıt

Anayasa Mahkemesi'ni (AYM) "Karayollarında toplantı ve gösteri düzenlenemez" düzenlemesini iptal eden kararı nedeniyle hedef alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya AYM üyelerinden Prof. Dr. Engin...

ABD’de can kaybı 200 bini geçti!

ABD'de yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 1132 artarak 200 bin 280'e yükseldi. ABD'de...

İşte AK Parti’nin ortağı Perinçek: Öcalan’dan o çiçeği bugün yine alırdım

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Öcalan’dan çiçek aldığı meşhur fotoğrafı yorumladı. Haber Global’de katıldığı programda kendisine yöneltilen “Öcalan’ın çiçeğini...

15 Temmuz şehit ve gazileri için toplanan bağışlar neden halen verilmiyor?

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Gaziler Günü nedeniyle sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Özkoç, iktidarın gazilere sahip çıkmadığını belirterek, "15...