Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ: Buzdolabını lüks tüketim gören koalisyon hükümetinin yönettiği ülkede vatandaşın evinde...

Selçuk Özdağ: Buzdolabını lüks tüketim gören koalisyon hükümetinin yönettiği ülkede vatandaşın evinde et değil dert kaynıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Buzdolabı” çıkışına çarpıcı bir yorum da Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’dan geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomiye yönelik eleştirilere karşılık vermek için sarf ettiği “Buzdolabı satışları 2002’de 1 milyon 88 bindi. 2019’da 2 milyon 406 bin buzdolabı satışı var. Türkiye bir tırmanışta. Tırmanışımızı görmek istemiyorlar” cümleleri, kamuoyunda günün en çok konuşulan ve tartışılan gündem maddelerinden biri oldu.

Söz konusu açıklamaya çok sayıda eleştiri gelirken, çarpıcı bir yorum da Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’dan geldi.

Buzdolabı gibi temel ihtiyaç malzemelerinden Özel Tüketim Vergisi alındığını hatırlatan Özdağ, şu ifadeleri kullandı:

Çamaşır makinesi, buzdolap, fırın temel ihtiyaç malzemeleridir. Temel ihtiyaçları lüks tüketim gören ve bunlardan bile KDV’ye ek olarak ÖTV alan koalisyon hükümetinin yönettiği ülkede vatandaşın evinde et değil dert kaynıyor!

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri