Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ CNN Türk'te insanlık dersi verdi! İşte tarihe not düşen o...

Selçuk Özdağ CNN Türk’te insanlık dersi verdi! İşte tarihe not düşen o konuşma

Selçuk Özdağ CNN Türk canlı yayınında konuştu. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, CNN Türk ekranlarında Ahmet Hakan'ın programına telefonla bağlandı.S

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, CNN Türk ekranlarında Ahmet Hakan’ın programına telefonla bağlandı. Sağduyu çağrısı yapan “Söze sözle karşılık verilir” diyen Selçuk Özdağ’ın konuşması büyük övgü aldı.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ cuma günü evinin önünde beş kişilik bir grubun silahlı ve sopalı saldırısına uğramıştı. Saldırı kamuoyunda büyük rahatsızlık yaratırken Özdağ bu akşam CNN Türk yayınında çok önemli açıklamalar yaptı.

Selçuk Özdağ’ın konuşmasını aynen aktarıyoruz…

Ben ölümden döndüm. Cuma namazına giderken 4 kişi saldırdı. Ayaklarıma, bacaklarıma vurdular sopalarıma. Onlarla boğuşmaya başladım. Yaklaşık 5 dakika bunlarla boğuştum. Şoförüm arabadan çıkarken ona da silah dayadılan ‘çıkarsan seni de öldürürüz’ dediler. Ben boğuşurken biri sürekli bana silah doğrultuyordu. Eğer bende silah olsa ben de çekseydim beni de orada öldüreceklerdi.

Gençlerimize seslenmek istiyorum. Gençler ellerinize kalem alın. Ellerinize kitap alın, bırakın silahları. Siyasi parti liderleri konuşurken deliler var, şunlar var demesine gerek yok. Sopa, yumruk demesine gerek yok. Bunların hepsi tehlikeli şeyler. Türkiye karışırsa bundan egemen güçler istifade eder ve bundan hep beraber zarar görürüz. Ekonomimiz zarar görür, demokrasimiz zarar görür. Ben diyorum ki eleştirilere tahammüllü olalım.

 Siyasetçilerin en büyük gücü sözdür, kelimeleridir. Söze sözle karşılık verelim. Tahriklerle nereye varabiliriz. Sayın Bahçeli beşeri münasebetlerde çok iyi bir insan. Ama konuşmaları oldukça sert.

Yaşayan cumhurbaşkanları, başbakanlar, parti liderleri, meclis başkanları… Bütün partiler. Sevildiğimi anladım. Millete hizmet etmenin bir gün mutlaka karşılığı oluyor. Aziz milletimize çok teşekkür ediyorum.

Siyasette kayıplar da olur. MHP de kaybetti, DSP de kaybetti. Demirel de kaybetti. Yarın sayın Erdoğan da kaybedebilir. Kayıplar önemli değildir önemli olan bu ülkeye dürüst hizmetlerde bulunabilmek.

Türkiye’nin sokaklarında kesinlikle mafya bozuntularının, çetelerin olduğu bir ülke olmamalı.

Türkiye’de bir polis devleti de olmasın. Türkiye’de bir hukuk devleti olsun.

Bana yapılan saldırı bir siyasi terör saldırı. Çünkü aynı zamanda eşzamanlı iki gazeteciye daha saldırıldı.

Bütün siyasilere düşen vazife bu olayı tasfiye etmek, kınamak. Yunus dilini kullanmak. Başka Türkiye yok. Bütün siyasilere şunu hatırlatmak isterim. Partiler araç. Amaç Türkiye’nin mutluluğu, zenginliği, özgürlüğü.

Menderes yok, Demirel yok, Özal yok, Ecevit yok, İnönü yok, Atatürk yok. Herkes yaptıklarıyla hatırlanacak. 

Lütfen kamplaşma ve kutuplaşmadan çıkarım. Birazcık Yunus dili kullanalım. Partilerin sadece birer hizmet aracı olduğunu unutmayalım.

Ahmet Hakan: En güzel cümleleri siz söylediniz

Ahmet Hakan bu açıklamalar karşısında “Tekrar tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Türkiye bir daha böyle bir tabloyla karşılaşmasın. Ama en güzel cümleleri siz söylediniz. Söze sözle karşılık verilir. Yunus diliyle konuşalım. Çok güzel bir temenni.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri