Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ: Cumhurbaşkanı'nın miting meydanlarındaki konuşmaları yargıya müdahaledir

Selçuk Özdağ: Cumhurbaşkanı’nın miting meydanlarındaki konuşmaları yargıya müdahaledir

Medyascopetv’de Fırat Fıstık’ın konuğu eski AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne sert eleştiriler getirdi.

Selçuk Özdağ: Yüzde 50’yi hasım yapan bir sistemi kabul edemeyiz

Dünyada hiçbir yerde uygulanmayan, hiçbir modern ülkede, kalkınmakta olan ülkede uygulanmayan bir sisteme geçildi. Parti genel başkanlığını uhdesinde barındıran bir partili cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi. Birileri diyor di Demirel de Özal da partiliydi. Doğru partiliydiler ama parti genel başkanı değillerdi. Onlar düşüncelerini söylüyorlardı, tarafsız olmaya gayret sarf ediyorlardı. Bugünkü sistemde cumhurbaşkanı bir partinin genel başkanı olduğu için mitinglere giderek çok rahat bir şekilde diğer partileri çok rahat tenkit edebililiyor. Hakaretlerde de bulunabileceği bir durumla karşı karşıyayız. Yüzde 50’yi hasım yapan bir sistemi kabul etmemiz mümkün değildir. Kuvvetler ayrılığını da ortadan kaldırmıştır. Bunlara yasama, yürütme ve yargı ile örnekler verebilirim.

Özdağ: Cumhurbaşkanımızın miting meydanlarındaki konuşmaları yargıya müdahaledir

Sayın Cumhurbaşkanımızın miting meydanlarında yapmış olduğu konuşmalar yargıya müdahale hatta yargıya talimat hatta bir noktada kendisinin hem savcı, hem hakim, hem de avukat olduğunu gösteriyor. Bu doğru değil. Meral Akşener, Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi hakkındaki konuşmalar çok ciddi şekilde cumhurbaşkanlığı makamının büyüklüğüne nakısalık, eksiklik getirmektedir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz