Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ: Deprem oluyor, seferberlik ilan ediyoruz ama 10 gün sonra her...

Selçuk Özdağ: Deprem oluyor, seferberlik ilan ediyoruz ama 10 gün sonra her şeyi unutuyoruz

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Elazığ’da yaşanan 6,8’lik deprem felaketine ilişkin Medya Notu’na önemli açıklamalar yaptı. Pelikancıların saldırılarına hedef olan Özdağ, “Depremden siyasi rant umanlar alçaktır” diye konuştu.

AK Parti trolleri, Pelikancılar Selçuk Özdağ’ı attığı tek bir tweet nedeniyle idam etmek istiyor. Pelikan medyası saatlerdir Selçuk Özdağ’a algı operasyonları düzenliyor. Elazığ’da meydana gelen depremle ilgili son derece samimi bir özeleştiri yapan Özdağ, o tweet’te kendini de dışarda bırakmadan devleti bugüne kadar yönetmiş herkesi kastederek “Depreme karşı insanımızı ve binalarımızı hazırlayabildik mi” diye sormuştu.

AK Parti trolleri ve Pelikancılar bir anda düğmelerine basılmış gibi Selçuk Özdağ’a saldırıya geçti. Deprem felaketini oya tahvil etmeye çalıştığını iddia etti.

Selçuk Özdağ: Depremi oya tahvil etmeyi düşünmek alçaklıktır

Selçuk Özdağ’ın Medya Notu’na yaptığı açıklamalar şu şekilde:

Bunu oya tahvil etmeyi düşünmek alçaklıktır. Bunu o şekilde yansıtmakta alçaklıktır. Benim eşim Elazığlı ve bütün ailesi Elazığ’da oturmakta. Deprem olurken kayın biraderim beni arayarak ‘çok büyük bir deprem oluyor, bilginiz olsun’ dedi ve telefonu kapattı. Ki kendisi bir müstakil evde oturuyordu. Ben hemen bir tweet attım. Deprem olduğu dakika attım. ‘Elazığ’da büyük bir deprem olmuş. İnşallah can ve mal kaybı yoktur dedim. İlk tweeti ben attım. Eğer benim buradan bir siyasi rant elde etmiş olsaydım bu şekilde yazmazdım.

Sayın Davutoğlu’nun tweetini retweet yaptım. Ayrıca Söz TV’de derinlikli analizi yapıldı. Bunu da paylaştım. eçmiş olsun Elazığ diyerek.

Son olarak bu tweeti paylaştım. Gölcük depreminden 21 yıl geçti. Burada devletimiz derken herkesi kastediyorum. Bütün hükümetleri. Sivil toplum kuruluşlarını, belediyeleri, üniversiteleri. Devleti yöneten herkesi kastediyorum. Sorduğum sorularda herhangi bir art niyet yok. Sadece soru sordum. Çünkü deprem oluyor, bir felaket oluyor. Bugün hep birlikte seferberlik ilan ediyoruz. Acıları paylaşıyoruz, yardımlaşıyoruz. Ama 10 gün sonra unutuyoruz. Buna dikkat çekmek istedim.

Dedim ki kentsel dönüşümde başarılı mıyız? Devletimizi ahlaki olarak hakkıyla yönettik mi? Bu soruların içinde muhatap olarak ben de varım. Depreme karşı insanımızı ve binalarımızı hazırladık mı diye sordum.

Selçuk Özdağ: Hükümete yakın medya bana saldırıyor

Bunun üzerine hükümete yakın medya, diğer yandan çeşitli troller ve kendilerine Pelikan denilen yapılar beni hedef tahtasına koymak istediler. Oysa ki benim sorularımın hepsi herkesin sorabileceği sorular. 

Yaptıkları iş kendilerini zor duruma düşürmek oldu. Başka şekillerde Berna Laçin ve CHP’li Tuncay Özkan da çeşitli tweetler attı. Onlara yüklenmek istemediler. Çünkü benim bulunduğum yerle ilgil bir sorunları var. Gelecek Partisi’nden korkuyorlar çünkü.

Özdağ: Benim eşim Elazığlı

Elazığ’ın acılarını paylaşıyorum. Benim eşim Elazığlı. 33 yılı geride bıraktık evililiğimizde. Bütün akrabalarımızı deprem olur olmaz aramaya başladık. Hem Elazığ’ı, hem akrabalarımızı, hem de mahalleleri aradık. Hemen o dakika. Cezaevi arkadaşım da olan kayınbiraderim Elazığ’da yaşıyor. 

Kim hesabını sordu?

İstanbul’da geçen aylarda durduk yerde bir bina yıkıldı ve onlarca insan öldü. Kim hesabını sordu. Elazığda yıkılan binalara izinleri kim verdi? Sadece birkaç kişiden mi hesap sorulacak. 

Kanal istanbul mu önemliymiş deprem mi önemliymiş

Beni hedefe koyuyorlar çünkü ben dik duruyorum. Çünkü Gelecek Partisi’nden korkuyorlar. Hedeflerinde sayın Davutoğlu ve ben varım. Benim tweetimden değil benim bulunduğum yerden rahatsız oldular. Kanal istanbul mu önemliymiş deprem mi önemliymiş. 120 milyar liralık o para kentsel dönüşüme aktarılmalı Kanal İstanbul’a değil. Elzem olan budur. 

Dava açacağım. Kazandığım para Elazığ’lı gençlerin

Eleştiri sınırlarını aşarak bana hakaret eden, küfür eden o sözler için üslubu beyan aynıyla insandır diyorum. Ama bunların hesabını da hukuk yoluyla soracağım. O gelirleri de Elazığ’daki deprem mağduru delikanlılara burs olarak vereceğim. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri