Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ: Diğer darbeler bedenimize zarar verirken 28 Şubat post modern darbesi...

Selçuk Özdağ: Diğer darbeler bedenimize zarar verirken 28 Şubat post modern darbesi ruhumuza musallat olmuştur

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, 28 Şubat'ın yıldönümünde kişisel Twitter hesabı üzerinden birtakım değerlendirmelerde bulundu

Selçuk Özdağ, Twitter üzerinden 28 Şubat sürecini değerlendirdi. Dindar kesime yönelik ağır yaptırımların uygulandığını dile getiren Özdağ, süreci “28 Şubat “Hürriyet katillerinin projesi” olarak niteledi.

Özdağ, değerlendirmelerinde “28 Şubat, tek adam özlemi içinde kıvrananların tuzak ve kuşatması olarak kayıtlara geçmiştir.” ifadelerine de yer verdi.

Özdağ’ın açıklamaları şöyle:

28 Şubat 1997’de Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında alınan kararlarla başlayan ve iktidardaki Refah Partisi (RP) ve Doğru Yol Partisi (DYP) koalisyonunun sonunu getiren sürecin yine bir yıl dönümündeyiz. Bürokrasi ve ordu merkezli irticaya yönelik olarak alındığı iddia edilen kararlarla iş başındaki hükümetin düşmesine neden olan süreci başlatan ve Türk siyasi tarihinde 28 Şubat olarak anılan olaylar post modern bir darbeydi. Diğer darbeler bedenimize zarar verirken 28 Şubat post modern darbesi ruhumuza musallat olmuştur.

Tek adam özlemi içinde kıvrananların tuzak ve kuşatması olarak kayıtlara geçmiştir

28 Şubat süreci; değerlere ve inançlara karşı fütursuzca gerçekleştirilen bir saldırıydı, darbenin ağır sonuçları da beraberinde getirdiği bir bedahettir. 28 Şubat hürriyet katillerinin projesi idi. 28 Şubat 1997’de olağanüstü toplanan Milli Güvenlik Kurulu’yla başlayan süreçle Anadolu’nun evlatlarının onuru çiğnenmek istenmiş, milletimizin izzetine kast edilmiştir. 28 Şubat, tek adam özlemi içinde kıvrananların tuzak ve kuşatması olarak kayıtlara geçmiştir. Muhafazakâr kesime yönelik hak ihlallerinin yapıldığı, başörtülü kızlarımızın eğitim haklarının gasp edildiği ve inançlara engel olunma gayretinin son çırpınışlarının sahnelendiği bir komplo sergilenmiştir. 28 Şubat 1997, tıpkı 1960, 1971 ve 1980’de olduğu gibi bir demokrasi faciası olarak Cumhuriyet kayıtlarına geçmiştir. Ancak, 28 Şubat’ı diğer darbelerden ayıran bir özelliği öne çıkmıştır. Diğer darbeler bedenimize zarar verirken, 28 Şubat post-modern darbesi ruhumuza musallat olmuştur. Medya, sermaye lobileri, sözde sivil toplum kuruluşları ve üniversiteler tarafından desteklenen baskı ve sınır tanımaz zorbalık, milletin nezdinde işkenceye dönüşmüş, militarizm meşrulaştırmak istenerek hukuk katledilmiştir. Bu maddi ve manevi hasarlar sözde ‘İrtica tehlikesi’ adı altında ülkemize yadigar bırakılmıştır.

Vesayet lobilerinin milletle kavgası

28 Şubat ve benzeri süreçler “vesayet lobilerinin millet ile kavgasıdır. Unutulmamalıdır ki;28 Şubat ve benzeri girişimlerin izlerini silme kabiliyetine sahip milletimiz, darbecilere ve destekçilerine yine en büyük cevabı verecek müessesedir. Ben bu inanç ve düşüncelerle 28 Şubat’ın tüm mağdurlarına selam ediyor, vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyor, hayatta kalanlara da uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum.”1960-71-80-97-15 Temmuz 2016 darbelerini ve girişimlerini lanetliyorum.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri