Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ: Dolara parmak sallıyorlar olmuyor, enflasyona yalvarıyorlar işe yaramıyor. AK Parti...

Selçuk Özdağ: Dolara parmak sallıyorlar olmuyor, enflasyona yalvarıyorlar işe yaramıyor. AK Parti bozdu millet düzeltecek

Gelecek Partisi Genel Başkanı Özdağ, talimatla fiyat indirmeye çalışan AK Parti iktidarını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdi. Artan pahalılık ve yoksulun belini iyice büken enflasyon hakkında değerlendirmelerde bulunan Özdağ, “Dolara parmak sallıyorlar olmuyor, enflasyona yalvarıyorlar geri gelmiyor.” dedi.

İşte Selçuk Özdağ’ın o mesajları…

1-Bu kadar nobran bir politika olmaz. Biraz eleştiren ya terörist ya Fetöcü ilan ediliyor. Bu gidişle terörist ilan edilmeyen kimse kalmayacak.

2-Başka bir ülkede olmuş mudur bilemiyorum, herhalde patates, soğan teröristleri sadece bizde var. Bunu bir yabancıya anlatsanız, dalga geçtiğinizi, kendisiyle eğlendiğinizi sanır.

3-Ama bunların hepsi oldu.

4-Tanzim satış mağazaları açarak fiyatları düşüreceklermiş. Ekonomiden anladıkları bu kadar. Emir komuta ile her şeyin düzeleceğini sanıyorlar. Ekonominin kışla düzeniyle rayına girebileceğini düşünüyorlar.

5-Üretim maliyetleri düşmeden sebze meyve fiyatları nasıl düşer?  Mazot, gübre, tarım ilaçları ateş pahası iken enflasyon düşer mi? Ucuza mal edeceksiniz ki ucuza satabilesiniz.

6-Ekonomiden anladıkları bu kadar.

7-Vatandaş bu zihniyetle fiyatların düşmeyeceğini gördüğü için yapılan açıklamalara inanmıyor.

8-Dolara parmak sallıyorlar olmuyor, enflasyona yalvarıyorlar geri gelmiyor.

9-İcaplarını yerine getirmek yerine psikoloji yaptıkları için hiç bir şey değişmiyor.

10-Yirmi yıl boyunca  bu millet Erdoğan’a büyük destek verdi. İstediği her şeyi verdi.

11-Fakat kibir bunların gözlerini kararttı. Kendilerinden başka kimseyi göremez hale geldiler. Milletin cebinden aldıkları ile saltanat sürdüler.

12-Zenginleşmek için yasalarla oynadılar. İki yüz defa Kamu İhale Kanununu değiştirdiler. Şimdi bir defa daha değiştiriyorlar.

13-Böyle devam ettikçe hiçbir şey düzelmeyecek!

14-Düzelmenin, düzeltmenin yolu belli. Yeni bir iktidar, yeni bir kadro, yeni bir sistem, hukukun üstünlüğü ve kuvvetler ayrılığı. AKP bozdu, millet düzeltecek! ANLAYACAKLAR MI DERSİNİZ?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri