Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ: Erdoğan kendi halkına güvenmiyor

Selçuk Özdağ: Erdoğan kendi halkına güvenmiyor

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, twitter hesabından kısa bir analiz paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendi halkına güvenmediğini belirten Özdağ, “Erdoğan kendi halkına güvenmez, nerdeyse ağzını açana dava açıyor.” dedi.

İşte Selçuk Özdağ’ın ses getiren o mesajları…

1-Bir tek şey sormak istiyorum: Mesela bir muhalefet partisine aidiyeti belli bir gurup kişi, iktidar partisinin bir milletvekiline, evinin önünde silah ve sopalarla saldırsa ve ölümüne dövse, bu kişiler serbest mi bırakılır yoksa analarından doğduklarına pişman mı edilirler?

2-Sn.Erdoğan bu ülkede Cumhurbaşkanlığı yapan ne ilk ne de son kişidir. Nice devlet adamı bu onurlu görevi ifa etti- edecek. Son 20 yıldır günahıyla sevabıyla ülkenin kaderine hükmetti. Şahsının çok sevildiğini düşünüyor. Lakin kendisi halkına karşı güvensiz. Nasıl mı?

3-Nerdeyse ağzını açana dava açıyor. Erdoğan’ın CB döneminde 160 Binden fazla kişi hk. “cumhurbaşkanına hakaret” soruşturması açıldı. 40 bine yakın kişi yargılandı. Yaklaşık 13 bin kişi mahkumiyet aldı, ilave olarak 12 bin kişinin hükmü ertelendi ki bu 2020 yılı rakamları.

4-Mahkum olanların 100 den fazlası 18 yaşından, 24’ü ise 14 yaşından küçük. Peki Erdoğan, niçin kendinden önceki CB’ları gib toleranslı degil. Niçin halkına karşı bu derece agresif ve alıngan?Küçük çocuklara bile dava açmakta niçin bu kadar tavizsiz?

5-Kendisinin, parti sözcülerinin ve yandaşların; muhaliflere en sert eleştiri ve hakaretleri, düşünce özgürlüğü olarak değerlendirilirken muhaliflerin her sözünden zorlama suç üretmeye çalışmak ve yargıyı bunun için adeta sopa olarak kullanmak bir devlet adamı tavrı mıdır?

6-Sıradan vatandaşın ve muhalefetin, talimat vereceği mahkemeleri yok. Hatta iktidar yandaşı olmadığı için yargının adaletli davranmayacağını düşündüklerinden,bütün söyleyeceklerini elli kere düşündükleri de bir hakikat.Tüm bunlara rağmen konuşmak zaten büyük bir cesaret.

7-Belki de bu cesaretten korkuyorlar. Nasıl olur da bu kadar baskıya rağmen bu insanlar konuşabiliyor?yürek mi yiyor bunlar diyorlar.(ki çok defa kulaklarımla işittim) Kurmak istedikleri bu düzenin tekerine bu insanların çomak soktuğunu düşündükleri ise malum.

 

8-İktidarın iri ortağı, küçük ortakları v avrasyacı ortağıyla adalet bakanı,içişleri, askeri,polisi, istihbaratı,yazarı, iletişim başkanları v milis gücü gibi hareket eden dernekv oluşumları tekmili birden hedeflerine koydukları kişileri linç etmekte çok pervasızlar v mahirler

9-Bu düzen ve baskı ortamında gönül rahatlığıyla, bırakın yargı kararını versin diyebilmek ne derece mümkün?Yargıyı adeta sopası gibi kullanan bir iktidar var karşımızda. Yok diyen varsa hodri meydan.İktidar değil mi yargıyı halkımızın en az güvendiği kurumlardan biri yapan!

10-Sn.Erdoğan değil miydi zamanında Anayasa mahkemesinin bazı kararlarına karşı çıkan.Saygı duymuyorum diyen. Bizi bağlamaz diyerek yerel mahkemelerin AYM kararlarına uymamasının yolunu açan. Küçük ortağı degil mi ikide bir AYM kapatılsın diyen.

 

11-Muhalefetin elinde ne bir atama ne de görevden alma yetkisi var.Talimat vermesi zaten mümkün değil. Tüm bu yetkileri kanırta kanırta kullanan iktidardır. Yargıya da polise de askere de talimat verdiği iddia edilen yegane yapı iktidar koalisyonudur.Gerisi laf salatasıdır.

12-Tekrar sormak istiyorum:Mesela bir muhalefet partisine aidiyeti belli bir grup- kişi,iktidar partisinin bir milletvekiline, evinin önünde silah ve sopalarla saldırsa ve ölümüne dövse,bu kişiler serbest mi bırakılır yoksa analarından doğduklarına pişman mı edilirler?El cevap:

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri