Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ: Erken seçim istiyoruz

Selçuk Özdağ: Erken seçim istiyoruz

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’dan erken seçim açıklaması geldi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Konya Yenigün Gazetesi’ne Türkiye gündemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Özdağ, Gelecek Partisi olarak teşkilatlanma çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Türkiye’de AK Parti iktidarının olmadığı, bir Külliye iktidarı olduğunu iddia eden Özdağ, “Esnaf kan ağlıyor. Serbest meslek erbabı kan ağlıyor. Turizm sektöründe çalışanlar kan ağlıyor. Hurdacılar, ayakkabı boyayanlar kan ağrıyor. Vatandaşlar iş bulamıyor. Birçok vatandaş işini kaybetti. Millet ilk defa devletini aradı iktidar yok. Ben yaptı oldu mantığıyla hareket ettiler. Ortak aklı yitirdiler. TBMM etkisini ve yetkisini yitirdi. Türkiye’de bir AK Parti iktidarı yok. Türkiye’de bir külliye iktidarı var. Birileri Türkiye’yi parti devleti yapmak istiyor. Türkiye üretemiyor. Ürettiklerini satamıyor. Çiftçiler perişan. Girdiler çok pahalı. Türkiye’nin öncelilikleri var. Türkiye’nin önceliği tarımdı. Tarım Bakanları çeşitli mesleklere sahipti. Türkiye madencilik ile uğraşması lazımdı. Dünya’da aranan iki maden Türkiye’de. Bütün dünyanın gözü burada. Türkiye madenlerini de kullanamıyor. Türkiye turizmini kullanamıyor. AK Parti Türkiye’nin sistemini son yıllarda bozmuştur. AK Parti daha önceleri güzel hizmetler yapmıştır. Vesayetçi yapılara karşı mücadele etmiştir. Ulaşımda güzel hizmetler yapmıştır. Ama bunların hepsini şeffaf bir şekilde yapmalıydı. İhaleler bugün 21 B ile yapılıyor. Türkiye’de liyakat ile ilgili sorunlar var. Demokrasi lafa kaldırıyoruz. Hukuk adalet ile buluşmuyor.” şeklinde konuştu.

ERKEN SEÇİM İSTİYORUZ

Gelecek Partisi olarak erken seçim istediklerini ifade eden Özdağ, şöyle devam etti, “Gelecek Partisi olarak bir erken seçim talebimiz var. Gelecek Partisi olarak TBMM’ye girdiğimiz an itibariyle soruşturma ve araştırma komisyonları ve hukuk ile hesap soracağız. Gelecek Partisi olarak hesap sormaya geleceğiz. Partisi olarak 70 ilde örgütlendik. 400 ilçede örgütlendik. Şuana kadar 30 ilde kongremizi yaptık. 240 ilçede kongremizi tamamladık. Kasım ayında büyük kongremizi yapacağız. 6 ay sonraki seçime hazırız. Buna rağmen bizler erken seçim istiyoruz. Neden? Türkiye daha da kötüye gitmeden bir an önce Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminden kurtulacağımız, parlamento da iki yıl içinde revizyon yapacağımız. Restorasyon yapacağımız. Türkiye’deki bütün problemleri masanın üstüne yatıracağımız bir parlamento beklentisi içerisindeyiz. Yoksa acı topla bizleri bekliyor. Bizler milletimiz ile Partisi ittifakını oluşturacağız. Gelecek Partisi olarak tek başına iktidar olacak şekilde hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.”

KONYALILAR DAVUTOĞLUNA SAHİP ÇIKSIN

Gelecek Partisi Lideri Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Konyalı olduğunu hatırlatan Özdağ, “Konyalılar Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na sahip çıksın. Konyalılar takım tutar gibi takım tutmasınlar. Davutoğlu’na sahip çıksınlar. Genel Başkanımız bilge bir profesör. Genel Başkanımız Konyalılara ve millete şunu söylüyor. Biz eğitimde fırsat eşitliğini getireceğiz. Ellerimizi temiz kalacak. Şeffaflığı ve açıklığı getireceğiz. Bütün ihaleler açık olacak. Devlete alımlar şeffaf yapılacak. Devletin imkanları kimseye peşkeş çekmeyeceğiz. Şeffaf bir Türkiye istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri