Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ: Fahrettin Altun Joe Biden’a yumuşak mesajları İngilizce yazarak Türk kamuoyundan...

Selçuk Özdağ: Fahrettin Altun Joe Biden’a yumuşak mesajları İngilizce yazarak Türk kamuoyundan gizleyeceğini mi zannediyor?

Gelecek Partili Selçuk Özdağ, Fahrettin Altun’un Joe Biden’a İngilizce yazdığı mesajlar hakkında çarpıcı bir değerlendirmede bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Fahrettin Altun Joe Biden’a yumuşak ve alttan alan mesajlarını İngilizce yazarak Türk kamuyoundan gizleyeceğini mi zannediyor şeklinde bir soru yöneltti.

Özdağ, Fahrettin Altun’un ülkemiz muhalefetine bir siyasetçi gibi yüksek perdeden kükrediğini, İngilizce attığı tweetlerde ise Biden’a karşı yumuşak ve alttan alan diplomatik bir dil kullandığını söyledi.

Özdağ, Altun’un memuru olduğu Türk milletine efendi gibi davranmayı bırakarak istifa etmesi çağrısında da bulundu.

Özdağ, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

İletişimin başındaki zat, Biden’ın açıklamasında bir dahli ve tarafı olmamasına rağmen ülkemiz muhalefetine bir siyasetçi gibi yüksek perdeden kükrerken, İngilizce attığı tweetlerde Biden’a:

“Sn. Başkan adayı, bu şekilde açıklamalar stratejik ortaklığımıza çok uygun düşmedi, umarım ilişkilerimiz zarar görmez” türünden yumuşak ve alttan alan tarzı İle diplomatik dilini esirgememiş ve bizlere tebessüm ettirmiştir.!

Sn. İletişim başkanı yaptığı açıklamalarla gerçekten yapması gereken; ülkemiz aleyhine yapılan açıklama ve olayları takip etmek gibi işleri yapmayarak görevini ihmal etmiştir. Üstüne vazife olmayan işlerde ise mangalda kül bırakmamaktadır.

Sn iletişim başkanı, bu tür açıklamaları İngilizce yazarak Türk kamuoyundan gizleyeceğini mi sanıyor. Bir başka devletin siyasetçisine memur gibi davranmakta beis görmeyen Sn Altun, memuru olduğu Türk milletine efendi gibi davranmayı bir an önce terketmeli ve istifa etmelidir

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri