Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ Fox Ana Haber'de: Parti kurmak ne zamandan beri ihanet olmuş?

Selçuk Özdağ Fox Ana Haber’de: Parti kurmak ne zamandan beri ihanet olmuş?

Fox Haber’in 27 Temmuz Cumartesi günü yayınlanan bölümünde, Selçuk Özdağ’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine verdiği yanıta geniş yer verildi.

İç siyasetteki önemli gelişmelerin masaya yatırıldığı Fox ana haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘ihanet içindeler’ sözleri yeniden gündeme geldi. Fox Ana Haber sunucusu Burak Birsen, Selçuk Özdağ’ın Cumhurbaşkanı ‘ihanet’ tartışması üzerinden verdiği yanıtı hatırlattı:

Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu cephesinde hareketlilik arttıkça AK Parti’de tepkinin dozu artıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘ihanet içindeler’ demişti. Partisini de ‘kafanıza takmayın’ diye yatıştırmaya çalışmıştı. Yanıt Davutoğlu ile hareket eden AK Partili eski vekil Selçuk Özdağ’dan geldi. Parti kurmak ne zamandan beri suç oldu diye sordu.

Selçuk Özdağ ne demişti?

İhanet mi hayır bu ihanet değildir. Çözüm önerilerinde farklılaşmaktır. İhanet kelimesi siyasette farklı düşünenlere uygulanacak kelime değildir. Endişe etmeye gerek yok, bizi hedef göstermeye gerek yok, bizi de kafasına takmasına gerek yok.

Kendisi parti kurarken nasıl demokratik hakkını kullandıysa, bugün kurarlar kurmazlar bilmiyorum. Ama parti kurmak ne zamanlar beri suç olmuş ve ihanet?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz