Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ: Gerçek gündemi değiştirmeye gücünüz yetmeyecek! Türkiye’nin gerçek gündemi yoksulluktur, işsizliktir

Selçuk Özdağ: Gerçek gündemi değiştirmeye gücünüz yetmeyecek! Türkiye’nin gerçek gündemi yoksulluktur, işsizliktir

Gelecek Partisi’ni hedef alan ve “Davutoğlu’nun kurucular kurulunda 20-25 kadar Güneydoğu’da siyaset yapan, meslek sahibi olan ve PKK ile ilintili olan insanlar var. Esas sorun bu” diyen Devlet Bahçeli’ye Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’dan yanıt geldi:

1. Sayın Bahçeli7nin ifadeleri ‘Gelecek Partisi’nde PKK’lılar var’ şeklindeki demeci doğru değildir. Cumhurbaşkanı ittifakı kaybediyor. Kaybettikçe iftiralara, isnatlara, asılsız iddialara sarılıyorlar.

2. Elinde bilgi ve belge olmadan konuşmak yakışmaz. İddialarını ispata davet ediyoruz Sayın Bahçeli’yi. PKK’ya karşıyız, FETÖ’ye karşıyız. Türkiye’nin bütün illegal örgütler de dahil bu örgütlerle mücadelesini sürdürmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu mücadele hukuk çerçevesinde yapılmalıdır. Bu mücadele kesintisiz sürmelidir. Terör ve teröristle mücadele edilirken aynı zamanda bölücülükle de mücadele edilmelidir. Buna da inanıyoruz. Elindeki bilgi ve belgeleri savcıya vermeye davet ediyoruz Sayın Bahçeli’yi. Türkiye bir hukuk devletidir. Her ne kadar yargı siyasalallaşsın diye çalışanlar olsa da buna rağmen Türkiye bir hukuk devletidir. Onları varsa eğer ellerindeki bilgi ve belgeleri savacılığa vermeye davet ediyoruz. İddialarını ispat etmeyenlere ne deneceğini en iyi sayın Bahçeli bilir.

Selçuk Özdağ: Türkiye’nin gündemi yoksulluktur

3. Türkiye’nin gerçek gündemini değiştirmek istiyorlar. Sanal darbe söylentileriyle… ‘Bunların içinde PKK’lılar var, bunlar FETÖ’cü’ gibi asılsız iddialarla gündemi değiştirmek istiyorlar. Yönetemediklerini unutturmak istiyorlar. Türkiye’nin gündemi ekonomidir, işsizliktir, yolsuzluktur, yoksulluktur, fakirliktir, mutfakta tencerenin kaynamamasıdır. Cebin yakmasıdır. Enflasyonun artmasıdır. Paranın değerinin düşmesidir. Genç işsizliğin yüzde 26’lara çıkmasıdır. Gündem budur. Sürekli bunu hatırlatacağız.

4. Muhalefeti savunma pozisyonuna sokmak istiyorlar. Cambaza bak oynunu oynamak istiyorlar. Bölücü başı, terör örgütünün sözde lideri Öcalan’ın bildirisi yayınlandığında ‘olumlu buluyorum’ diyen kimdi? Sayın Bahçeli’ydi. Öcalan’nı kırmızı bültenle aranan kardeşi TRT’ye çıkınca susan, sükut eden kimdi? Bu tür kısır çekişmeler Türk siyasetine zarar verir. Herkes hizmetleriyle konuşsun. Bu kabul edilemez bir üsluptur. Bu kadar devlet tecrübesi olan insanlara yakışmamıştır.

5. Sayın Erdoğan’ın Sayın Bahçeli’nin muhalefeti suçlayan ifadelerinin nedeni kendi tabanlarını muhafaza etmektir. Oy kaybediyorlar. Kaybettikçee hırçınlaşıyorlar. Türkiye’nin problemlerini çözemeyenlerı, işsizliğe, yoksulluğa çare bulamayanları, ekonomiyi dibe vurduranları millet görür ve sandıkça gereğini yapar. Bir daha hatırlatıyorum gerçek gündemimiz ekonomidir, krizdir.

6. Gelecek Partisi bütün terörörgütlerine karşıdır. Mazimiz de bunlarla mücadeleyle geçmiştir. 

7. Bütün anketlerde bir daha cumhurbaşkanlığını kazanamayacakları belli.  Gelecek Partisi problemlere koyduğu teşhislerle ve çözüm önerileriyle yıldızı parlayan bir partidir. Yıldızımızın daha çok parlayacağı anlar yakındır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri