Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ: Götüremezler, yürütemezler, yapamazlar! 2021'de erken seçim var

Selçuk Özdağ: Götüremezler, yürütemezler, yapamazlar! 2021'de erken seçim var

TV5’te yayınlanan Ankara Bürosu programında Muhammed Vefa ve Bünyamin Güler’e konuk olan Özdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mal varlığı başta olmak üzere gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Partilerimizi ve liderlerimizi amaç haline getirdik

Kaddafi, Saddam, Esad hatta zamanında İran’ı yönetenler doğru okusaydılar, Türkiye’yi yönetenler doğru okuyabilseydiler, Mısır’ı yönetenler doğru okuyabilseydi bu kadar rahat bir şekilde emperyalistlerin yemi olmazdık biz. Biz partilerimizi, liderlerimizi araç olmaktan çıkarıp amaç haline dönüştürdüğümüz için çok ciddi tabular inşa ettiğimiz için, demokrasiyi içselleştiremediğimiz için, biz sadece kendi ülkemizin adamı oluruz, başka ülkelerin adamı olmayız diyebilseydiler yönetenler, Müslüman coğrafyası yem olmazdı. Bunu yapamadılar. Türkiye’de Erbakan’a 11 ay başbakanlık yaptırdılar. Erbakan ekonomiyi kötü mü yönetmişti, Erbakan Türkiye’de kamplaşmayı, kutuplaşmayı mı sağlamaya çalışıyordu? Erbakan sandıkla gelmişti, bir koalisyon yapmıştı. Ekonomiyi düzeltmek, faizleri aşağı çekmek, dışarıya faiz ödememeyi amaçlamıştı ve tahammül edemediler.

Bugün Sayın Erdoğan için ABD ne diyor? Halkbankası dosyasını açarım diyor. Bundan herkes çekiniyor, hodri meydan diyemiyoruz. Mal varlığı meselesinde aynı şekilde ABD açarız dediğinde Sayın Erdoğan, “Ey Amerika aç” diyemiyor. “Benim kravatımdan ayakkabıma kadar mal varlığım budur, elinden geleni ardına koyma, hodri meydan.” diyemiyor. Bu da bende soru işaretleri meydana getiriyor.

FETÖ, Dünyanın en tehlikeli örgütüdür

FETÖ, dünyanın en kirli örgütüdür. Bütün partilere de sızmıştır. Bu yapı siyasetin içinde şu kadar vardır diyemem ama hala büyük bir örgüttür. Sri – Lanka’daki Tamil Kaplanlarından, ETA’dan, IRA’dan veya Güney Amerika’daki Aydınlık Yol hareketinden, PKK’dan daha büyük bir harekettir. Görünüşleri ellerinde silah yok gibi ama bunların arkasında çok ciddi şekilde egemen güçlerin istihbaratları vardı. Kendisi ABD’ye gitmiştir, Türkiye’den sahte bir rapor almıştır, sahte pasaportla çıkmıştır. Kendisinin Türkiye’ye 150 Bin TL borcu vardır ama Daru-l Harp diyerek ödememektedir.

Ben de imzaladım!

Sayın Davutoğlu’nun bu yetkisini almak üzere biz Katar’dayken bir operasyon düzenliyorlar, dönünce öğreniyoruz. Bu yetki iadesini ben de imzaladım ama Sayın Davutoğlu da imzaladı. Sayın Davutoğlu, “Bu yetki zaten sizdeydi, madem geri istiyorsunuz ne fark eder diyerek veriyorum bu yetkiyi” dedi. Sırf kriz çıkmasın diye. Bülent Turan, “Ayhan Sefer Üstün de imzaladı” diyor ama ben de imzaladım Davutoğlu da imzaladı.

Götüremezler, yürütemezler, yapamazlar

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin bu ülkedeki en büyük sorun olduğunu dile getiren Özdağ, 2021 yılında erken seçim olacağını ifade ederek, “Er geç erken seçim olacak. Götüremezler, yürütemezler, yapamazlar. Türkiye’de ciddi bir ekonomik kriz var. Mutfakta tencere kaynamıyor. İnsanların cebindeki paranın değeri düşmüş vaziyette. İnsanlar işsiz… Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur. Ama sorunu çözemeyenler vardır. Hesabını da soracağız. Gerekirse devr-i sabıkta yaratacağız” şeklinde konuştu. Oy oranlarının yüzde 6 ile 10 arasında değiştiğini ifade eden Özdağ, iktidar firması adına çalışanlar Gelecek Partisi’ni daha düşük gösterdiğini aktardı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz