Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ: Hükümet ben iflas ettim dedi

Selçuk Özdağ: Hükümet ben iflas ettim dedi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, AK Parti’nin başlattığı bağış kampanyasına ilişkin yaptığı açıklamada “Bizden aynen Deli Dumrul gibi geçenden 5 akçe geçmeyenden 10 akçe alacağım dediği gibi mecburiyetten 5 akçe verenler var. ‘Ben iflas ettim’ diyor hükümet iflasını söylüyor” şeklinde konuştu.

Selçuk Özdağ: Devlet bağış kampanyası yapamaz

Özdağ, Tarafsız Haber Ajansı’na verdiği demeçte bağış tartışmalarına ilişkin şunları ifade etti:

“Devletin bağış kampanyası yapması uygun değil. İktidarın böyle bir durumda bağış kampanyası yapması evlere şenlik bir durum. Bunu belediyeler, sivil toplum kuruluşları, Kızılay yapmalıydı. Kızılay bunu yapabilirdi, niçin yapamadı? Çünkü Kızılay üzerinde şu an çok ciddi spekülasyonlar ve çok ciddi gölgeler var.

Maalesef hükümet bir noktada Kızılay’a olan güvensizliği bildiği için, Ankara, İstanbul, Adana, Antalya, İzmir gibi büyük belediyelerin de  CHP’nin elinde olduğu için hayati bir konuda ulusal bir konuda, milli bir konuda bütün dünyayı kasıp kavuran hepimizi ilgilendiren bir hastalık konusunda dahi kutuplaşmayı ve kamplaştırmayı tercih etti.

İflasın, ne yaptığını bilmemenin sonucu

İzinsiz yardım kampanyası açtığınız için, ‘sizin yardım kampanyanıza, hesaplarınıza bloke koyuyorum’ demesi, Sayın Cumhurbaşkanı’nda ‘devlet içinde devlet olmaya çalışıyorlar’ demesi  çelişki değil mi? Aynı zaman da bir noktada iflasın, bir noktada çaresizliğin, bir noktada ne yaptıklarını bilmemezliğin sonucu.

El yordamıyla yön bulma, el yordamıyla devlet yönetme de diyebiliriz buna, bunu söyleyebiliriz. O nedenle bir güvensizlik ortamı söz konusu. Mevcut iktidar güven ortamını sağlamalıydı. Böyle bir ortamda dahi bunları yapabilmek adına, zaten tedbirler konusunda geç kaldılar. Geç kalmanın sonuçlarını bedellerini milletçe ödüyoruz.

Özdağ: Bütün liderleri toplamalıydı

Sayın Cumhurbaşkanı şunu yapmalıydı: Bütün liderleri toplayarak Meclis içi, Meclis dışı aynı zamanda sivil toplum kuruluşlarının liderlerini toplayarak bunlarla birlikte ortaklaşa açıklamalar yapılabilirdi ve bu açıklamalar sonucunda milletçe seferberlik ilan edebilirdik. Gerek sokağa çıkma yasağında gerek yardım toplama konusunda. Ayrıca Hükümet koronavirüs tahvili satışa çıkartmalıydı.

Sayın Cumhurbaşkanı’nın yapmış olduğu zaten dağ fare doğurdu derler ya öyle bir şey. Hatta, dağ bir şey de doğurmadı. Dağ, bir de yük doğurdu, bizim üstümüze üstümüze geliyor bu dağ, bizden de para istiyor bu dağ, ekonomik paket olarak bir de ardından bu dağ üzerimize üzerimize gelerek bizden aynen Deli Dumrul gibi geçenden 5 akçe geçmeyenden 10 akçe istediği gibi,mecburiyetten 5 akçe verenler var.

Hükümet “Ben iflas ettim” diyor

O nedenle bu iflasın ilamıdır, iflasın ilanından başka bir şey değildir. Ben iflas ettim diyor hükümet iflasını söylüyor. Mutlaka bunun bir bedeli olacak. Bunun bedelini millet en kısa zamanda gerek eleştirileriyle, gerekse de sandık önüne geldiği zaman gereğini yaparak ödetecektir. Maalesef, çaresizliklerini de artık itiraf etmeye başladılar.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri