Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ, kendisine yönelik saldırıyı 'bireysel' olarak nitelendiren Soylu'ya yanıt verdi

Selçuk Özdağ, kendisine yönelik saldırıyı ‘bireysel’ olarak nitelendiren Soylu’ya yanıt verdi

ANKA Haber Ajansı'na konuşan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, iki hafta önce evinin önünde darbedilmesi ve sonrasında yaşananlara ilişkin açıklamalarda bulundu

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, evinin önünde uğradığı silahlı – sopalı saldırıyı ve ardından yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

ANKA’ya konuşan Özdağ, MHP liderinin konuya ilişkin açıklamalarına da tepki göstererek “Şimdi bu şahısları ben mi tuttum? Bunlar kim, bir baksın bakalım sosyal medya hesaplarına. Bu şahıslar hakkında hukuktan önce gereğini yapması lazım” diye konuştu.

Bahçeli’nin “Gündeme gelmek için saldırı organize edenler..” ifadelerini eleştiren Özdağ, “Bugünden itibaren Bahçeli’nin benden ve ailemden bir özür borcu var, bir de bir geçmiş olsun temennisi var. Bu şahıslar hakkında hukuktan önce gereğini yapması lazım. Şimdi bu şahısları ben mi tuttum? Bunlar kim, bir baksın bakalım sosyal medya hesaplarına” ifadelerini kullandı.

O gençlerin hepsi Bahçeli’ye yakın olan gençler

Partisinin genel merkezinde tekrar çalışmalarına başlayan Selçuk Özdağ açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Bugünden itibaren Sayın Bahçeli’nin benden ve ailemden bir özür borcu var, bir de bir geçmiş olsun temennisi var. Bu şahıslar hakkında hukuktan önce gereğini yapması lazım. Şimdi bu şahısları ben mi tuttum? Bunlar kim, bir baksın bakalım sosyal medya hesaplarına. Bunların görevleri zaten, telaşa kapılmalarının sebebi oydu. Savcıyı tehdit etmelerinin sebebi buydu.

İkinci olarak benimle ilgili evine kamera koydu demeleri buydu. Üçüncü olarak itibar suikastı yapıp, belden aşağı vurmalarının bundan dolayıydı. Benim veremeyecek hiçbir hesabım yok. Sayın Bahçeli’nin eline tutuşturulan belge, herhalde yanlışlıkla kendisi gördü onu. Ben aklımı peynir ekmekle yemedim. Oradaki gençler hepsi Sayın Bahçeli’ye ve partisine yakın olan gençler bunlar. Bu gençleri ben tutmadım. Öyle bir şey yapmam. Ben alçak değilim.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun saldırıyı ‘bireysel’ olarak nitelemesine de tepki gösteren Özdağ, şöyle devam etti:

Yarım bıraktığı bir istifa var onu tamamlasın

“‘Bunlar refleks’ demişti Sayın Soylu, daha olayı bilmeden, daha ifadeler çıkmadan peşin hükümle. Bu bir devlet adamlığına yakışmıyordu. Orada bir dakika durmaması lazım. Yarım bıraktığı bir istifa vardı onu tamamlaması gerekiyor, ama istifa etmez. Bana ellerindeki sopalarla, o beş kişinin silahlar var ikisinin elinde, üçünün elinde sopalar var. Buradan Sayın Soylu’ya ithaf ediyorum o sopaları. Sayın Soylu’ya o silahları ithaf ediyorum. Refleks böyle mi olurmuş. Merak etmesinler. Bu bir yıl içerisinde, eğer Meclis bu araştırma ve soruşturma komisyonunu kurmazsa, hukuk bunlara gereğini yapmazsa, hukuku rahat bırakmazlarsa, hukuk siyasallaşmaya devam ederse, ettirirlerse bir yıl içerisinde Türkiye’de erken seçim olacak. Bundan eminim.”

Düşmüş olsaydım kan kaybından ölecektim

“Bana yapılan siyasi bir terör saldırısıydı. İki kişi beni darp ederken bir kişi de silah tutuyordu bana karşı, silahım varsa silahımı çekersem o da ateş edecekti. Sonra üçüncü şahıs geldi. Sürekli bacaklarıma sopa ile vurmaya çalıştı. Düşürmeye çalıştılar, düşmüş olsaydım kan kaybından ölecektim. Bana yapılan saldırı alçakça, kalleşçe sonra da kaçışları da korkakça, ifadeleri de yalan, yalanca. Olaydan sonra bütün Türkiye ayaklandı, ama bir tek kişi bana geçmiş olsun demedi, sayın Bahçeli. Olayı kınamadı. ‘Sokaklarda değiliz’ dedi. Hatta benimle ilgili bana iftirada bulundu. ” 

Meclis Araştırma Komisyonu kurulmalı

“Bu olaylarla ilgili 2019 yılından itibaren benim olayıma kadar 14 gazeteci evlerinin önünde, çeşitli yerlerde, hep arakadan saldırılarla 5, 10, 15 kişinin saldırılarıyla bunlar sopalarla dövüldüler. Bu olayların tamamını, benim olayım dahil olmak üzere bir de basına hiç yansımayan olaylarla ilgili bir Meclis araştırma komisyonu kurulmalı. Hatta bir soruşturma komisyonu kurulmalı. Bunun da öncülüğünü koalisyon hükümeti yapmalı.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri