Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ: Kerem Kınık derhal istifa etmelidir

Selçuk Özdağ: Kerem Kınık derhal istifa etmelidir

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Sivil Toplum Kuruluşları yetkilileri, Hayvan Hakları temsilcileriyle bir araya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

Özdağ, gündeme dair yaptığı açıklamalarda son günlerde Kızılay’da yaşananlar kesinlikle kimse tarafından görmezden gelinemez diyerek Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’ı istifaya çağırdı.

Özdağ’ın açıklamaları şöyle;

“FETÖ DENEN ALÇAK YAPI DUYGULARIMIZI KÖRELTTİ”

Kızılay bizim gözbebeğimiz, Bu FETÖ denen alçak yapı bizim iyilik duygularımızı köreltti, merhamet duygularımızı köreltti o muhteşem dinimize karşı Müslümanlara karşı olan dinimizin emri iyilik yapın yardımlaşın doğru olun Müslümanlara olan güveni azalttı. Darbe yaptılar, paralar topladılar bunları başka yerlere kullandılar ve bu şimdi ortaya çıkıyor soruları çaldılar ahlaksızlık yaptılar oysaki İslam Ahlak diniydi.

Sadece bir tek şey için geldi Peygamber Efendimiz “Ben en üstün Ahlakı tamamlamak için gönderildim“ diyor. Ama bunlar Ahlaksızlık yaptılar. Şimdi Kızılay’da yapılan bir ahlaksızlıktır. Kızılay’da yapılan vergi kaçırma değilmişte vergi kaçınmaymış bizi aptal yerine koymasınlar.

“KIZILAY BAŞKANI İSTİFA ETMELİDİR”

Bu millet çok ferasetli bir millettir, çok akıllı bir millettir. Kızılay Başkanı ve Yönetim Kurulu istifa etmelidir. Açık ve net şekilde Kızılay’ın faaliyetleri şeffaf bir şekilde internet üzerinden herkesle paylaşılmalıdır. İsimler belirtilmeksizin nereden ne yardım alındığı nereye ne yardım yapıldığı hangi ihalede neler yaşandığı şeffaf bir şekilde paylaşılmalıdır.

Hukuk devleti olmazsanız demokrasi olmaz. Eğer denetlenebilirlik yoksa orada Demokrasiden bahsedemezsiniz. Hukuki denetleme olmazsa olazımızdır. Kızılayda yapılmak istenen 75 Milyonu Kızılay’a verilecekmiş, geri kalan Ensar Vakfına aktarılacakmış o da Türken diye bir yere Amerika’ya aktarılacakmış. Burada aynı zamanda bir vergi kaçırma söz konusu diye düşünüyorum. Vergi kaçırmak büyük bir suçtur. Etik değildir, Ahlaki değildir, Hukukide değildir. Göreceksiniz ki arkasından çok daha büyük işler çıkacak. Kızılay genel başkanı vakit geçirmeden istifa etmelidir.

Bazı gazeteciler malum firma ile röportaj yapmışlar firma yetkilisi bazı şeyleri açıklayamıyor.

“2014 YILINDA ATTIĞIM TWEET DOLAYISIYLA ARANDIM”

2014 yılında o firma ile alakalı bir tweet atmıştım. Bu firmanın 35 katlı inşaatından asansör düşmüş ve 10 işçi parçalanarak ölmüştü. Gereği hemen yapılmalı diye tweet atmıştım. Savcıları göreve çağırıp, hukuk devreye girmeli, firma denetlendi mi denetlenmedi ise denetlemeyenlerle ilgili gereken işlem yapılmalı diye ard arda tweet attım. Beni genel merkezden bir başkan yardımcısı arayıp bizi üzüyorsun dedi. Hayırdır demem üzerine bir tweet atmışın onu kaldırasın o firma değerli işlere imza atıyor Cumhurbaşkanımızında yakınıdır dedi. Onu kaldır bir daha seni milletvekili yapmayız dedi. Bende bir daha vekil olmak gibi bir niyetim yok ki dedim. Ben anı değerlendiriyorum milletvekilliğimi yapacağım ve buradan gideceğim dedim. Milletime hizmet için seçilirsem seçilir ve hizmetime devam ederim. Ben sadece Elazığ depreminde tweet atan adam değilim o günde tweet atan kişiyim. Türkiye’nin şeffaflığa ihtiyacı vardır. Sayın Davutoğlu Başbakan iken, Genel Başkan iken Siyasi Ahlak Yasası çıkartmak istedi. Hırsızlığı, haksızlığı önlemek için yasa çıkartmak için, İmar yasası çıkartmak için uğraştı çıkartamadı. Bizi bu nedenle bizleri disipline verip tasfiye ettiler. Bize milletimizin sahip çıkması lazım. Türk siyasetinde ilk defa böyle bir şey oluyor direniyoruz, meydan okuyoruz. Doğruya doğru, eğriye eğri diyoruz. Doğru olduğumuz yerde bizi eğri ilan etmeye çalışıyorlar. Kızılay’da yapılan o nedenle çok ciddi bir ayıptır. Bütün belediyelerin mutlaka denetlenebilir olması lazım. Türkiye’de Sayıştay’ın aktif olarak çalıştığını düşünmüyorum. Sayıştay bir an evvel aktif duruma geçerek denetimlerini artırması ve kamuoyu ile paylaşılması gerekiyor. TÜİK’te de aynı şeyler oluyor gerçekler paylaşılmıyor.

“CİDDİ BİR EKONOMİK KRİZ VAR”

Ciddi bir ekonomik kriz var, Adalet problemimiz var, çok ciddi şekilde artık mutfakta artık tencere kaynamıyor, kaynayan tencereler eksik kaynıyor millet bunu görüyor. Millet bunu mutfakta görüyor, pazarda görüyor, çarşıda görüyor, kredide görüyor. Millet gerçek enflasyonu gayet iyi görüyor. Öyle Damadın dediği gibi değil. Damadın milletvekili olmaması için çok çalıştık. Neden, çünkü dedik ki aldığımız kararla birinci derece yakınlar, akrabalar milletvekili olmasın. Üç dönem milletvekilliği biten oğlunu getiriyor, kızını getiriyor yerine bu böyle olmaz dedik.  2014 – 2015 – 7 Haziran seçimlerine bi baktık Sayın Gökçek dâhil olmak üzere oğlunu, torununu, kızını, gelinini elinden tutan getirdi vekil yapmak istiyor. Biz hep çilesini çektik. Sayın Başbakan dedi ki olmaz, Sayın Cumhurbaşkanı olur, olur, olmaz derken baktık ki damat İstanbul’dan 1. Sıra milletvekili adayı. Ne çekti isek damatlarda çekmedik mi Osmanlı’da da böyleydi Cumhuriyet’te de.

“KIZILAY’IN TÜM FAALİYETLERİ ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE PAYLAŞILSIN”

Hükümete aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanına sesleniyorum. Kızılay’ın tüm faaliyetlerini şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşın. Sayın Cumhurbaşkanı diyor ki “Depremden toplanan vergilere ek bütçeden de ek takviye yaptık” o da kalem kalem açıklansın. Sözünüze inanıyoruz ama millette görmek istiyor bunları. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri