Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ kitabın ortasından konuştu: Süleyman Soylu Ekrem İmamoğlu’na kumpas kuruyor

Selçuk Özdağ kitabın ortasından konuştu: Süleyman Soylu Ekrem İmamoğlu’na kumpas kuruyor

Günlerdir İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama tartışılıyor. Bakanlık Ekrem İmamoğlu’nun başında olduğu İstanbul Büyükşehri Belediyesi’nde terörle ya da FETÖ ile iltisaklı kişilerin işe alındığını iddia etti. Bu sözler gündeme bomba gibi düştü. Ekrem İmamoğlu Adalet Bakanlığı’na görev çağrısında bulundu. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, pazartesi akşamı katıldığı Halk TV yayınında İmamoğlu’na kumpas kurulmaya çalışıldığını belirtti.

Selçuk Özdağ: Kumpas kurmaya çalışıyorlar

Selçuk Özdağ, “Ekrem İmamoğlu çalışanım 86 bin kişidir dedi. Hepsinin arkasındayım dedi. Resmi kurumların işe alım süreçlerini biliyoruz. Güvenlik soruşturması yapılıyor. Sabıka kaydı isteniyor. Güvenlik kağıtları istenmiş midir, istenmiştir. Temiz kağıdıyla işe alınmışlarsa büyükşehir belediyesi görevini yapmış demektir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin istihbari ya da polisiye görevi yoktur.” dedi.

İmamoğlu’na kumpas kurulmaya çalışıldığına dikkat çeken Özdağ, “Söz konusu kişilerin terörle iltisakları varsa İçişleri Bakanlığı şunu yapmalı. Derhal İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na yazı yazmalı. Bu kişilerle ilgili bir iltisak tespit ettik demeli. Belgelerini de göndermeli. Yapmış mıdır böyle bir şey. Hayır. Böyle bir talepte de bulunmadı. Bunun yerine Süleyman Soylu basına konuştu. Burada asıl amaç, eğer varsa terörle bağlantılı olanlar onları işten atmak değil. Burada Ekrem İmamoğlu’nu itibarsızlaştırmak istiyorlar. Milletin oyuyla gelen bir kişiyi sandıkla alaşağı edemedikleri birini kumpasla alaşağı etmeye çalışmaktır.” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri