Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ: Madımak bir trajedidir! Yaşananlar Türk milletinin birliğine, Alevi-Sünni kardeşliğine...

Selçuk Özdağ: Madımak bir trajedidir! Yaşananlar Türk milletinin birliğine, Alevi-Sünni kardeşliğine yapılmış bir suikasttır

2 Temmuz 1993 günü Sivas Madımak Oteli’nde 37 aydının hayatını kaybetmesinin 27. yıl dönümünde Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ bir mesaj yayınladı.

Madımak’ta bir trajedi yaşandı.Madımak’ta yaşananlar Türk Milletinin birliğine, Alevi-Sünni kardeşliğine yapılmış bir suikasttır. Her türlü terörün karşısındayız. Biz her rengi ve deseni ile Türkiyeyiz. Allah bir daha o günleri yaşatmasın, devletimizi yönetenlere feraset versin.

Tasada, kıvançta, amaçta birlik ve beraberlik duygusu iğdiş edilerek yokedilmeye çalışılan bir toplumun millet olma özelliği olamaz. Bizi yüzyıllar boyunca millet yapan bu özelliklerimizdi.

Bu milletin geçmişten ve geleneklerinden gelen ferasetinden habersiz yöneteciler eliyle kutuplaştırılan ve düşmanlaştırılan bir toplumun maalesef Madımak gibi olayları yaşaması mukadder olmustur.

Bugün de benzer olayların yaşanmasına zemin hazırlayan bu siyaset anlayışı, yöneticiler ve güya sözde aydınlar eliyle pompalanmakta ve milletimiz her geçen gün daha da ayrışmaktadır.

Bizler hep beraber milletimizin hoşgörü ve kardeşlik duygularını yeniden yeşertecek ve bunu çocuklarımıza aktaracağımız yeni siyaset anlayışını bu Aziz topraklarda hakim kılacağız.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri