Ana SayfaTürkiyeKuru ekmek tartışması büyüyor! Selçuk Özdağ: Milletin sırtından doyan doyana! Millet muhtaç...

Kuru ekmek tartışması büyüyor! Selçuk Özdağ: Milletin sırtından doyan doyana! Millet muhtaç olmuş kuru soğana

AK Partili vekil Şahin Tin’in yoksullar için söylediği “Kuru ekmek bulabiliyorlarsa aç değiler” minvalindeki sözleri Selçuk Özdağ sert karşılık verdi.

AK Partili vekil Şahin Tin’in yoksullar için söylediği “Kuru ekmek bulabiliyorlarsa aç değiler” minvalindeki sözleri kamuoyunda büyük rahatsızlık yarattı. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Tin’in sözlerine Mahzuni Şerif’in dizeleriyle karşılık verdi.

Selçuk Özdağ AK Parti hükümetini “Milletin adamıyız diye geldiler, milleti kuru ekmeğe muhtaç ettiler. Birde aklı sıra dalga geçiyorlar! Bu arada fakir fukaranın iki kuruş ucuz ekmek almasına da karşı çıkıyorlar. Sizin gibisi gelmedi!” sözleriyle eleştirdi.

Ne olmuştu?

2021 yılı bütçe görüşmelerinde AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin ile CHP Grup Başkanvekili Engin Altay arasında ‘kuru ekmek’ atışması yaşanmıştı.

Altay “Millet aç deyince hoplamayın arkadaşlar, millet aç, perişan. Evet, herkesin midesine bir şey giriyor, kuru ekmek giriyor” şeklinde konuşmuş AK Partili vekil de “O zaman aç değil demek” diyerek karşılık vermişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri