Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ: Sedat Peker Türk demokrasisine değer katıyor

Selçuk Özdağ: Sedat Peker Türk demokrasisine değer katıyor

Sedat Peker'in aylardır tartışılan açıklamalarını değerlendiren Selçuk Özdağ, Peker'in yayınladığı videolarla Türk demokrasisine değer sağladığını belirtti.

Sedat Peker’in aylardır tartışılan açıklamalarını değerlendiren Selçuk Özdağ, Peker’in yayınladığı videolarla Türk demokrasisine değer sağladığını belirtti.

Gelecek Partili Selçuk Özdağ, AK Parti ve MHP’nin oylarının toplamda yüzde 30-31 civarında olduğunu belirterek, “Eğer bu kayıplar olmamış olsaydı Sedat Peker’in sözleri çok havada kalırdı. Bu kadar gündemden olmaz, hiç de izleyemezdi” diye konuştu.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, son dönemdeki açıklamalarıyla gündemdeki yerini koruyan Sedat Peker için “Türkiye demokrasisine katma değer sağlıyor, katkıda bulunuyor. Başka suçtan hapis yapmış olabilir, cezasını çekmiş olabilir, aranıyor olabilir. Onları ben bilemem ama bu konularda kendisinin, şimdi söylediklerine bakarım ben” diye konuştu.

Süleyman Soylu hakkında söyledikleri araştırılmalı

Polemik Haber’e açıklamalarda bulunan Özdağ, Sedat Peker’in “Süleyman Soylu bana haber gönderiyor ‘yurt dışına çıkmamı istedi” ifadesini hatırlatarak, “Araştırılması gerekmiyor mu?” diye sordu.

Özdağ şöyle devam etti:

Yalıkavak Marina’dan bahsetti, bilmiyorduk. Mehmet Ağar’ın yönetim kurulu başkanı olduğunu doğru çıktı mı? Çıktı. Tolga Ağar, Elazığ milletvekili orada yönetim kurulu üyesi olduğu ortaya çıktı mı? Çıktı. Peki bu şahıslar şimdi istifa etti mi? Etti. Doğruysa niye istifa ettiler? Yanlışsa niye görev aldılar zamanında? Sonra Mehmet Ağa diyor ki; ‘burayı biz almasaydık mafya çökecekti’. Türkiye’de mafya mı varmış? Tüccarı demokratikleşecekti hani Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhur İttifakı hani mafyalarla, çetelerle uğraşacaktı. Bir daha sokaklarda çeteler olmayacaktı. Mehmet Ağar ile Tansu Çiller, AK Parti’yi destekliyor. Ne kadar geçmişte sıkıntılı şeyler söylemiş, sıkıntılı şekilde birileri tarafından aşırı eleştirilen kişiler, hepsi Adalet ve Kalkınma Partisi’ni destekliyor.

“İddia olmaktan çıktı”

Sedat Peker’in Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım hakkında dile getirdiği Venezuela ziyaretine de değinen Özdağ, “Binali Yıldırım savundu. Şu ana kadar oğlu televizyonlara çıkıp konuşmadı… Ve (Binali Yıldırım) dedi ki; ‘Oğlum kit ve maske götürdü’. Faturası nerede? Hangi gümrükten çıktı? Hangi vakfa teslim etti? Hangi derneğe vergi yazdı? ‘Fatura nerede?’ diye sorulunca bocaladılar. ‘Hangi gümrükten çıktı?’ deyince işte doğru çıktı. İddia olmaktan çıktı, ifşaat haline dönüştü” diye konuştu.

“Soylu, Suat Hayri Ürgüplü’yü duymamış mı?”

Özdağ şöyle devam etti:

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle beraber, Türkiye’de bir yandan Kılıçdaroğlu, bir yandan Meral Akşener’in çabaları ve onların ittifakı belediyelerde el değişikliği Türkiye’nin normalleşmesini sağladı. Yetmedi yani çok çok az bir normalleşme ardından Ahmet Davutoğlu’nun, Ali Babacan’ın parti kurması ve ardından Temel Karamollaoğlu’nun muhalefet etmesi, omurgalı bir duruş sergilemesi Türkiye’nin normalleşmesine katkıda bulundu… Bu beş adamın Türkiye’de ciddi şekilde duruş sergilemeleri sonucunda Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yüzde 40 olan oyları 25’e düştü. 15 puan nerede? Yüzde 11 olan MHP’nin oyu yüzde 5-6’ya düştü. Nerede 5-6 puan? İşte bu bizim çabalarımızla oldu. Bugün Sedat Peker’in sözlerinin daha çok anlamlı hale gelmesi, bu mücadelenin sonucudur… Şu an topladığınız zaman ikisinin oyları 30-31 civarında; yirmi puanlık bir kayıpları var. Çok büyük bir kayıp bu. Eğer bu kayıplar olmamış olsaydı Sedat Peker’in sözleri çok havada kalırdı. Bu kadar gündemden olmaz, hiç de izleyemezdi. Daha çok baskı yaparlardı ama işte mücadelenin sonucunda, Sedat Peker, Türkiye demokrasisine katma değer sağlıyor, katkıda bulunuyor. Başka suçtan yapmış olabilir, cezasını çekmiş olabilir, aranıyor olabilir. Onları ben bilemem ama bu konulardaki kendisinin, şimdi söylediklerine bakarım ben.

Sedat Peker’in miting isteğini geri çevirdik

Sedat Peker, Adalet ve Kalkınma Partisi’nde biz genel başkan yardımcısıyken miting yapmak istediğini söyledi. Kabul etmedik, ‘hayır, yapamazsın’ dedik. Gider, gezer, dolaşır ama bizim adımıza miting yapamaz. Daha sonra yaptı…

Sedat Peker’in geçmişte söylediklerini kabul etmemiz mümkün değil. Bu zaten bunları itiraf ediyor kendisi; Kimin söylediğinden ziyade ne söylediğine bakarım ben… Savcılar kimin söylediğine bakmayacak. Ne söylediğine bakacak… Bunu söyledikleri doğru mu değil mi? Kim araştıracak? Bunların araştırılması gerekmiyor mu?

(Süleyman Soylu) Kendisi Suat Hayri Ürgüplü’yü duymamış mı? Gümrük ve Tekel Bakanı… Bakan hakkında Brezilya’dan gelen kahve meselesi oldu; adı geçti. ‘Yargılama talep ediyorum’ dedi ve istifa etti. Yüce divana gitti, beraat etti. Geldi başbakan oldu… Soylu başbakan olurdu!

Türkiye bir yandan bu dört beş kişinin mücadelesiyle, siyasilerin mücadelesiyle bir diğer yandan tarafsız, bağımsız, özgür medyayız biz diyen, biz hakkı tutarız diyen medya mensuplarının duruşuyla, bir diğer yandan da Sedat Peker’in söyledikleriyle çok büyük bir tehlikeden kurtulmuştur.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri