Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ: Bürokrat İçişleri Bakanı’na meydan okuyor, Süleyman Soylu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı adeta...

Selçuk Özdağ: Bürokrat İçişleri Bakanı’na meydan okuyor, Süleyman Soylu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı adeta tehdit ediyor ama kimsenin kılı kıpırdamıyor

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Sedat Peker’in AK Parti’yi ve yöneticilerini hedef alan açıklamalarının bağımsız yargı tarafından araştırılması gerektiğini belirtti.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Sedat Peker’in AK Parti’yi ve yöneticilerini hedef alan açıklamalarının bağımsız ve tarafsız yargı tarafından araştırılması gerektiğini belirtti.

Yargının görevini yapabilmesinin yolunun Saray’ın sorumluluğunu yerine getirmesinden geçtiğini söyleyen Selçuk Özdağ, “Saray susarak kimi ya da kimleri koruyor” diye sordu.

İşte Selçuk Özdağ’ın Sedat Peker üzerinden hükümete sordu ve yanıt bekleyen o sorullar…

1-Peker’in her videosu, bir öncekinden ağır iddialar içeriyor.

2-Yedinci(7.)videoda Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın Venezuela seyahatinden, 8. sinde SADAT üzerinden yapılan yasa dışı ticaretten, sonuncu videoda ise, Süleyman Soylu’nun Serdar Baran Korkmaz’ı kaçması için bakanlığa çağırıp uyarması ve 45 milyon dolardan söz ediyor.

3-Kamuoyu araştırmaları toplumun yüzde 75’inin Peker’e inandığını gösteriyor. Bu çok yüksek bir rakam. İnanıyor, çünkü Peker sadece iddiada bulunmuyor, bazen itiraflarda da bulunuyor.A.R.A

4-İddialarını delillendirerek yahut nasıl delillendirileceğini anlatarak temellendiriyor. Mesela Serdar Baran Korkmaz 4 Aralık’ta bakanlığa çağrıldı, 5 Aralıkta yurt dışına çıktı diyor.

5-Kamera kayıtlarını, telefon kayıtlarını delil olarak gösteriyor. Böyle olunca da açıklamaları boşlukta kalmıyor. Daha şimdiye kadar muhatabı olanlar bir tek iddiasını yalanlayamadılar.

6-Bir bakan hakkında soruşturma açılan birini niçin bakanlığa çağırır? Bunun makul bir izahı var mı? Peker, Soylu’nun  görevi icabı muttali olduğu bilgileri paraya çevirmek için kullandığını, suçluların kaçmasını teşvik ettiğini söylüyor.A.R.A

7-Bu iddiaların hiçbiri yenilir yutulur değil.

8-Bazı çevrelerin 17/25 Aralık benzeri savunmalarının hiç bir inandırıcılığı yok.

9-Peker’i dış güçler kullanıyormuş, servislerin oyuncağı olmuşmuş şeklindeki savunmaların hiç bir kıymeti harbiyesi yok. A.R.A

10-Farz edelim ki öyle(!)bu bunca yolsuzluğu, hukuksuzluğu, çürümüşlüğü örter mi? Doğru soru, Peker’in kullanılıp kullanılmadığı değil, bu iddiaların gerçek olup olmadığıdır. Gerçeğe tekabül edip etmediğidir.

11-İddiaların muhatapları niye gerçek değil diyemiyorlar da, -dış güçlerin maşası- diyorlar. Yanlışın, hukuksuzluğun, suçun olmadığı yerde hiç bir maşa kimseye bir şey yapamaz. Maşa ancak suç varsa, üzerinde yürüyebileceği bir zemin varsa kullanılabilir.

16-Vatandaş her pazar Peker ne söyleyecek diye youtube kilitlenirken Saray’ın bir şey olmamış gibi davranması doğrusu anlaşılır değil.Saray sustukça bu koruma kalkanının Soylu’ya mı yoksa, Saray erkanına mı dönük olduğu sorgulanacaktır.Saray susarak gerçekte kim kimleri  koruyor?

18-Soylu, TRT’de katıldığı programda bir gece yarısı kararnamesi ile görevden alınabilirim, ama azdan az, çoktan çok gider dedi. Bu tehdit kimeydi? Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Çalışkan, “beni kim görevden alıyormuş, alsın da görelim dedi. A.R.A

19-Bir bürokrat amiri mesabesindeki bakana meydan okuyor, bir bakan sekreteri olduğu Sn.Cumhurbaşkanı’nı dolaylıda olsa adeta tehdit ediyor, kimsenin kılı kıpırdamıyor.

20-Temiz siyaset yapmamanın sonucu budur,suç;suç ortaklarını birbirine mahkum eder.

21-Peker, yönetimdeki mafyalaşmadan bahsediyor ama sorumluluk mevkiinde olanlar susuyor. Bu suskunluk devam ederse iddialar sadece muhataplarını değil, onlara kol kanat gerenleri de vurur.Kimse vazgeçilmez değildir.A.R.A

22-Vazgeçilmez olan milletin huzuru, sükunu, düzenidir. Siyaset bunun için vardır.

23Mübariz Gurbanoğlu Türkiye’de, niçin yargı kapısını çalıp bu iddiaları soruşturmuyor?A.R.A

24-Serdar Baran Korkmaz’ın ülkeye giriş çıkışlarını, telefon kayıtlarını çıkarmak çok mu zor? Erkam Yıldırım uzun süredir taşımacılık yapıyor, babasının avukatlığına ihtiyacı yok, niçin iddialara cevap vermiyor? S.B.Korkmaz’ın otelinde ağırlanan kişiler kim?

25-Devlet işlerine Peker karıştırılmadıysa bütün bu bilgilere nasıl sahip oluyor?

26-Peker’in her videosu iktidarın tükenmişliğine, çürümüşlüğüne ayna tutuyor.

27-Bırakınız çağdaş bir devleti bir aşiret bile bu şekilde yönetilemez.A.R.A

28-Bunca iddiaya, bunca kirlenmişliğe rağmen milli refleksler hala harekete geçmedi.

29-Çünkü yıllar yıllar boyunca sadece hukuku yok etmediler,hukuk adaletle genellikle buluştu mu?bu milletin ruhunu, vicdanını, inançlarını da talan etmediler mi?

30-Onun için vatandaş her şeyi görüyor ama bir türlü harekete geçip tepkilerini gösteremiyor. Bir ülke için asıl yıkıcı olan da budur. Susan bir toplum hiç bir yanlışı düzeltemez, sömürülmeye mahkum olur.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri