Ana SayfaTürkiyeEmniyet ve valilikten üst üste açıklamalar! Selçuk Özdağ'a saldıranlardan üçü yakalandı

Emniyet ve valilikten üst üste açıklamalar! Selçuk Özdağ’a saldıranlardan üçü yakalandı

Ankara Valiliği, Selçuk Özdağ'ı hedef alan saldırının ardından yaptığı açıklamada “Saldırganların tespiti ve yakalanmalarına yönelik çalışmalar titizlikle sürdürülmektedir” ifadelerini kullandı.

Bugün öğle saatlerinde cuma namazına gitmek üzere yola çıkan Selçuk Özdağ evinin önünde kalabalık bir grubun silahlı, sopalı saldırısına uğradı. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ saldırıda başından, ellerinden ve ayaklarından ciddi şekilde yaralandı. Şoförü Özdağ’ı hastaneye kaldırdı. Ankara Valiliği, Selçuk Özdağ’ı hedef alan saldırının ardından yaptığı açıklamada “Saldırganların tespiti ve yakalanmalarına yönelik çalışmalar titizlikle sürdürülmektedir” ifadelerini kullandı. Sonrasında emniyetten yapılan açıklamada saldırganlardan 3’ünün yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a cuma namazına gitmek üzere evinden çıktığı sırada silahlı ve sopalı bir grup tarafından saldırı düzenlendi.

Yaşananların ardından Gazeteci Orhan Uğuroğlu’nun da darp edildiği öğrenilirken, art arda yaşanan saldırılara çok sayıda isim sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

Ankara Valiliği’nden Selçuk Özdağ açıklaması

Konuyla ilişkin Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada, Özdağ’ın evinin önünde saldırıya uğradığı hatırlatılarak, şu ifadelere yer verildi:

26. Dönem Milletvekili ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sn. Selçuk Özdağ, ikametgahının önünde fiziki saldırıya uğramış olup, hastanede tedavi altına alınmıştır. Saldırganların tespiti ve yakalanmalarına yönelik çalışmalar titizlikle sürdürülmektedir.

Emniyet: Saldırganlar yakalandı, biri firar etti

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise “Ekiplerimizce yapılan çalışmalar neticesinde saldırıyı gerçekleştiren şahıslardan 3’ü yakalanarak gözaltına alınmıştır. Firari 1 şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmekle birlikte konuyla ilgili tahkikat çok yönlü olarak sürdürülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri