Ana SayfaTürkiyeMHP'de değişim korkusu mu? Yeni partilere en büyük tepki neden Bahçeli'den geliyor?

MHP’de değişim korkusu mu? Yeni partilere en büyük tepki neden Bahçeli’den geliyor?

Selçuk Özdağ’a göre AK Parti ve genel başkanı Erdoğan’ın Davutoğlu ve Babacan önderliğinde kurulacak yeni partilerden rahatsız en büyük rahatsızlığı MHP lideri Devlet Bahçeli duyuyor. Dolayısıyla en büyük tepki de ondan geliyor.

“Bahçeli, Erdoğan’ı savunduğu kadar partisini savunmamıştır” diyen Selçuk Özdağ, “Yenilenmeye ihtiyacı olan sadece muhafazakar siyaset değil, Milliyetçi siyasetin de şiddetle bir kan değişimine ve yeni bir vizyona ihtiyacı var.” İfadelerini kullandı.

İşte Selçuk Özdağ’ın twitter’dan paylaştığı o mesajlar…

1- Yeni partilerden kim rahatsız? Tabi ki en başta iktidar partisi ve onun genel başkanı sayın Erdoğan rahatsız. Çünkü Davutoğlu ile Babacan’ın çıkışı en çok AK parti tabanını etkileyecektir. Fakat en büyük tepki Sayın Erdoğan’dan değil, MHP lideri Bahçeli’den geliyor.

2- Sayın Bahçeli herhalde Erdoğan’ı savunduğu kadar partisini ve Türk milliyetçiliğini savunmamıştır. Son konuşmalarının hiç birinde MHP savunusu yok, ya Partili Cumhurbaşkanlığı sistemini savunuyor, ya yeni parti kuracak olanları eleştiriyor, yahut CHP’yi tenkit ediyor.

3-AK partililerin bile savunamadığı düzenlemeleri savunmak MHP tabanında nasıl karşılanıyor bilmem, ama bunun siyasette önemli bir karşılığı yok. Bahçeli üslubu problem çözme üslubu değildir. Bu üslup her türlü çözümü engelleyen bir üslup.

4- Yenilenmeye ihtiyacı olan sadece muhafazakar siyaset değil, Milliyetçi siyasetin de şiddetle bir kan değişimine ve yeni bir vizyona ihtiyacı var.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz