Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ, Süleyman Soylu'nun 'bireysel tepki' açıklamasını sert sözlerle eleştirdi

Selçuk Özdağ, Süleyman Soylu’nun ‘bireysel tepki’ açıklamasını sert sözlerle eleştirdi

Geçen hafta evinin önünde beş kişilik bir grubun silahlı ve sopalı saldırısına maruz kalan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, saldırıyı 'bireysel tepki' olarak nitelendiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu sert sözlerle eleştirdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Selçuk Özdağ’a yönelik saldırıyı ‘bireysel tepki’ olarak değerlendirmesine Özdağ’dan tepki geldi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Twitter’da yaptığı açıklamada Bakan Soylu’yu şiddeti meşrulaştırmakla suçladı.

Özdağ, Soylu’nun açıklamalarını “Olayı bağlamından çıkaran örgütsel arka planını görmezden gelen bir sözdü” diye değerlendirdi.

Özdağ’ın açıklamaları şöyle:

“Sn.Soylu ile beraber uzun Yıllar AK Parti’de görev yaptık, 15 Temmuz’a beraber direndik, bu söz olayı bağlamından çıkaran örgütsel arka planını görmezden gelen bir sözdü. İşte saldırganları cesaretlendiren de budur. Gönül isterdi ki en sert tepkiyi sayın Soylu göstersin, ama tam tersi oldu. Şiddeti meşrulaştıran, ona gerekçeler arayan her yol şiddetin büyümesine, yaygınlaşmasına hizmet eder. Saldırganların adresi bellidir. Yönlendirenler, kışkırtanlar bellidir. Gereği yapılmadığı takdirde bu saldırılar devam edecek, Türk siyaseti giderek daha çok itibarsızlaşacaktır.”

Ağrıma giden bu saldırıyı içinden çıktığım camia tarafından yapılması

Böyle bir saldırıyı beklemediğini dile getiren Özdağ, “En azından içinden çıktığım bir camiadan beklemiyordum. Ağırıma giden de budur!” ifadelerini kullandı.

Selçuk Özdağ, sözlerine şöyle devam etti:

“Milliyetçilik milletin sözcüsü, tercümanı, vicdanı olmayı gerektirir. Körü körüne parti veya lider bağlılığının milliyetçilikle veya herhangi bir dava ile alakası yoktur. Bu bir kişinin, hırslarına, ihtiraslarına bağlanmak, kula kulluk etmektir. Olayın çapı büyüyünce bu defa aynı çevreler –belden aşağı- vurmaya başladılar. Kem söz sahibinin seviyesini gösterir. Bu seviye ile politika yapmak intihar etmektir. Aslında tüm bu iddialar zımnen şahsıma yapılanları üstlenmektir. Hem alakamız yok deyip hem de aleyhe kampanya yürütmek yapılan saldırının adresini göstermektedir. Şunu ifade etmekte fayda var, siyasetçi halkın tercümanıdır. Siyasetçi susarsa halk susmuş olur. Kimse merak etmesin siyaset de siyasetçi de susmayacak. Türk siyaseti er geç bu zihniyeti tasfiye edecektir.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri