Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ: Türkiye AK Parti’nin elinde bir rehinedir onu kurtaracak olan bizleriz

Selçuk Özdağ: Türkiye AK Parti’nin elinde bir rehinedir onu kurtaracak olan bizleriz

Gelecek Partisi, büyük Kırım Tatarı romancısı Cengiz Dağcı’nın 10. ölüm yıl dönümünde anma etkinliği gerçekleştirdi. Anmada etkili bir konuşam yapan Selçuk Özdağ, toplantının ardından özel olarak teşkilatlara seslendi. Salon dağılmışken usta bir siyasetçi gibi teşkilat mensuplarıyla bir araya gelen Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, iktidarın sürekli sıcak tuttuğu 28 Şubat tartışmaları hakkında çok kritik değerlendirmelerde bulundu.

Selçuk Özdağ, “28 Şubat’ta mağdur olanlar iktidar oldular. Ancak kendilerine uygulanan zulmü şimdi başkalarına uygulamaya başladılar. 28 Şubat’a rahmet okutuyorlar.” dedi.

28 Şubat’tan sonra iktidar olan AK Parti’nin daha demokrat ve şeffaf bir Türkiye inşa etmesi gerekirken 28 Şubatçılara benzemeyi tercih ettiğini söyleyen Selçuk Özdağ, “Ya bizdensiniz ya da düşman. Muhalefet olup iktidarı ele geçirme hayalleri kuramazsınız diyorlar” ifadelerin kullandı.

AK Parti’nin herkese karşı bir önyargı geliştirdiğini belirten Özdağ “Kendileri dışında kimseye yaşam alanı tanımayan bir iktidarla karşı karşıyayız. Alevi, Sünni, dindar ya da değil herkese karşı bir önyargıları var. Büyük bir paranoya içindeler.” Şeklinde konuştu. 

Özdağ: Korkarım daha da sertleşecekler

Özellikle 15 Temmuz’u bir kez daha anmak isterim. Biz o darbeyi milletçe önledik. Türkiye bir cemaat devleti olmasın istedik. Ama AK Partili arkadaşlar bir parti devleti kurmak istiyorlar.  Türkiye ne bir partinin ne bir cemaatin ne bir etnisitenindir. Türkiye Türk milletinindir. Yılmak yok, yıkılmak yok. Dimdik çelik gibi bir iradeyle bütün demokratlar birleşin diye çağrıda bulunuyorum.

AK Parti’den gelen tehditler bir bakıma yaşadıkları derin çaresizliğin, acziyetin ifadesi. Kendi tabanına bu yolla mesaj veriyorlar. Bekleyin. Çözülmeyin diyor. Bir yandan da muhalefete göz dağı vermek istiyor. Bu bir siyaset mühendisliği.

DEVA da bizimle birlikte olacak Saadet de CHP de

İnsan hakları ve hukukun üstünlüğünde yarın CHP de İYİ Parti de DEVA da bizimle birlikte olacak. AK Parti’nin tabanı da Saadet Partisi de. Ülkeyi hep birlikte düzlüğe çıkaracağız. Devlet yeniden liyakat ve ehliyetle buluşacak. Hukuk da adalet kavuşacak. Türkiye AK Parti’nin elinde rehinedir. Onu kurtaracak olan da bizleriz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri