Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ: Vatandaşa Çin aşısı, kendilerine Alman aşısı. Bu doğru mu? Cumhurbaşkanı...

Selçuk Özdağ: Vatandaşa Çin aşısı, kendilerine Alman aşısı. Bu doğru mu? Cumhurbaşkanı açıklama yapmalı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk doz aşıyı olduğunda BioNTech aşısının Türkiye'de henüz vatandaşlara uygulanmadığını hatırlatan Selçuk Özdağ Erdoğan'ı açıklamaya davet etti.

Haftalar önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sinovac aşısı yaptırdığı konuşulmuştu. Ancak son gelen BioNTech aşısı hakkındaki açıklama kafalarda soru işaretleri yarattı. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, konu hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilk doz aşıyı olduğunda BioNTech aşısının Türkiye’de henüz vatandaşlara uygulanmadığını hatırlatan Selçuk Özdağ Erdoğan’ı açıklamaya davet etti.

İşte Selçuk Özdağ’ın twitter’dan yaptığı o açıklamalar…

1-Abdulkadir Selvi, 8 Haziran’da Hürriyet’teki köşesinde; Cumhurbaşkanı’nın MKYK’da, “kendisinin Biyontec aşısı olduğunu ve çok güzel antikor oluştuğunu, kimse korkmasın biyontec olsun” dediğini yazdı. Halbuki birkaç ay önce Cumhurbaşkanı aşı olduğunda vatandaşa sadece Sinovac aşısı vuruluyordu.

2-Kendisine de Sinovac aşısı yapıldığını söylemişti. O tarihte AK Parti yöneticilerinin kendileri için Biyontec aşısı getirip vurdukları yazılmış, ama yalanlanmıştı. Şimdi MKYK’da Cumhurbaşkanı kendi ağzıyla ta o tarihte Biyontec aşısı vurulduğunu itiraf ediyor.

3-Vatandaşa Çin aşısı, kendilerine Alman aşısı. Sayın Cumhurbaşkanı açıklama yapmalıdır, bu doğru mu?

Ne olmuştu?

Erdoğan, 14 Ocak’ta Sinovac aşısı yaptırdığını duyurdu. Ancak iktidara yakın gazeteci Selvi, Erdoğan’ın partililerin BioNTech sorusu üzerine ‘Ben oldum. Tavsiye ederim’ dediğini yazdı. Daha önce de 3. doz aşı olduğunu itiraf eden Erdoğan için, “Türkiye’de BioNTech yokken aşı mı oldu?” iddiası gündeme geldi.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, 3 doz Koronavirüs aşısı yaptırdığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti MKYK toplantısındaki açıklamasını köşesine taşıdı.

Selvi’nin aktardığına göre Erdoğan, Covid-19 için BioNTech aşısı olduğunu da söyledi ve “Antikor da oluştu. Tavsiye ederim” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri